Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2022, 6
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

Призупинення дії трудового договору: оплата, стаж, можливість працювати на іншому підприємстві.

Під час воєнного стану в трудовому законодавстві України з’явилось нове поняття – призупинення дії трудового договору. Як впливає призупинення на стаж? Чи отримає працівник заробітну плату за цей період і чи має право влаштуватися на роботу на інше підприємство? Дію трудового договору між працівником та... Читати відповідь

Чи оплачувати лікарняний під час призупинення дії трудового договору, — роз’яснення Держпраці

Можливість призупинити дію трудових договорів з працівниками під часвоєнного станупередбачаєЗакон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ(далі — Закон № 2136). Призупинення дії трудового договору не тягне... Читати відповідь

Oтримання статусу безробітного під час воєнного стану

Верховна Рада ухвалила Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань функціонування сфер зайнятості та загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в період воєнного стану (проект № 7275). Законом встановлюється на час дії воєнного стану та протягом 180 календарних... Читати відповідь

У мене «робочий рік» починається с 10.03., але трудовий договір - з 30.11. У відділі кадрів мені відповіли, що дату змінено, тому що я була в декреті. Це не впливає на початкову дату "робочого року"? Чи я помиляюсь?

Ви не помиляєтесь. Відлік початку робочого року не змінюється! Відправною точкою для відліку права на щорічну відпустку виступає дата прийняття працівника на роботу (ч. 1 ст. 6 Закону України «Про відпустки»). Її вносять до наказу про прийняття на роботу, повідомлення ДПС про прийнятих працівників,... Читати відповідь

Чому саме працівник може скасувати надану раніше згоду? Руслан Х.

Кожна людина вільна як у виборі, так і в реалізації прав і можливостей. Статтею 13 Конституції України зазначається, що кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей. За логікою трудових відносин, поки працівник заробляє... Читати відповідь

Як оформити опікунство, коли двоє батьків старші 80 років.

Органами, які приймають рішення щодо опіки і піклування, є районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, виконавчі комітети міських, районних у містах, сільських, селищних рад. У селищах і селах справами опіки і піклування безпосередньо відають виконавчі комітети сільських і селищних рад. Опіка... Читати відповідь

Мені 58 років. Чи можу я достроково вийти на пенсію, якщо в ЦЗ мені не нададуть потрібну роботу?

Відповідно до статті 26 Закону України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності необхідного страхового стажу. З квітня 2021 року пенсійний вік для жінок збільшений до 60 років... Читати відповідь

Виборні профпрацівники: права та можливості здійснення повноважень?

Відповідно до статті 252 Кодексу законів про працю України працівникам підприємств, установ, організацій, обраним до складу виборних профспілкових органів, гарантуються можливості для здійснення їхніх повноважень. Зміна умов трудового договору, оплати праці, притягнення до дисциплінарної відповідальності... Читати відповідь

Працівнику стало зле на роботі, чи можна відпустити його додому, щоб убезпечити від інфікування ще здорових колег?

Спершу регламентуємо відпрошування з роботи: необхідно оформити документи щодо подальшої відсутності. Це — не формальність, а захід безпеки для роботодавця. Поясніть керівникам. Усного розпорядження чи домовленості недостатньо, щоб хворий працівник у робочий час пішов додому лікуватися. Якщо з працівником через погане самопочуття станеться нещасний... Читати відповідь

З 2010 року я працювала у державній установі. У 2012 році пішла у відпустку по вагітності та пологам, а потім по догляду за дитиною до трьох років. У 2015 році вийшла із декретної відпустки, та за період 2011-2012 рік у мене залишилась не використана відпустка. Чи можу я використати цю відпустку одразу, так як компенсацію отримувати не хочу? Прошу надати відповідь з посиланням на законодавство.

Щорічні відпустки надаються відповідно до графіку відпусток, який повинен виконуватися, як роботодавцем так і працівником. Надання щорічних відпусток є прямим обов’язком роботодавця, і не виконуючи його, роботодавець порушує законодавство про працю, за що передбачена відповідальність. На підставі частини п’ятої статті 11 Закону  «Про відпустки» забороняється ненадання щорічних відпусток повної... Читати відповідь
останні публікації
21.05.2022
У Держатомрегулюванні розповіли про плани
Під час робочої зустрічі 20 травня керівники Держатомрегулювання та Комісії ядерного регулювання США окреслили подальші напрями двостороннього співробітництва...
21.05.2022
"Енергоатом" збільшив виплати до бюджету
НАЕК "Енергоатом" від початку 2022 року довела рівень платежів до бюджету до 8,9 млрд грн, що майже вдвічі більше,...
20.05.2022
На ЧАЕС найдовша в світі вишиванка
Вишиванка біля входу в адміністративну будівлю Чорнобильської атомної станції пережила російську окупацію....
19.05.2022
До Всесвітнього Дня вишиванки
Сьогодні, 19 травня, працівники Центрального офісу ДП «НАЕК «Енергоатом» взяли участь у патріотичній акції до Всесвітнього Дня вишиванки «Я,...
19.05.2022
Відкритий лист до народних депутатів України
У час тяжких випробувань, які випали на долю нашого багатостраждального народу, коли на плечі простих людей ліг основний...