Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2017, 24
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

Чоловік є членом профспілки, чи має він право взяти путівку моїй дитині від першого шлюбу?

Як правило, питаннями оздоровлення працівників та членів їх сімей на підприємстві займається професійна спілка. Так, одним із напрямків використання коштів Атомпрофспілки, відповідно до Статуту, є придбання путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування членів Профспілки і членів їх сімей. На кожному конкретному підприємстві сторони... Читати відповідь

Чи можна оформити догляд за бабусею якій 90 років. Але вона приписана в другому районі.

Догляд за пристарілими людьми може здійснюватися у декількох передбачених законом формах. Так, відповідно до Цивільного кодексу України догляд за пристарілою людиною може здійснюватися у вигляді довічного утримання. За договором довічного утримання (догляду) одна сторона... Читати відповідь

Существует ли закон о начислении зарплаты на предприятиях с повышенным риском для здоровья? И как он звучит? Спасибо!

Согласно ст. 94 КЗоТ заработная плата – это вознаграждение, исчисленное, как правило, в денежном выражении, которое работодатель выплачивает работнику за выполненную им работу. Закон Украины «Об оплате труда» содержит аналогичное определение с единственным уточнением о том, что это вознаграждение выплачивается по трудовому договору. Данный... Читати відповідь

Я подал документы на получении помощи по случаю болезни жены (это по колдоговору), и до этого периода я ее не получил. Сумма изначально по чекам была более 24 тыс.тгрн., когда в очередной раз пришел узнать когда будет выплачена помощь - уже сумму "урезали" не объясняя причин до 16 тыс. грн. Хочу узнать когда я все-таки получу эту помощь? Работаю на ЗАЭС 31 год.

Приложением к Коллективному договору ГП «НАЭК «Энергоатом» является Положение «Об оказании материальной помощи работникам ГП «НАЭК «Энергоатом»» ПЛ-К.0.07.064-05 (которое было действующим в 2010-2011 годах и действует сейчас), согласно которому материальная помощь на лечение может предоставляться работнику Компании, в том числе на лечение членов его... Читати відповідь

Нужен ли коллективный договор на предприятии? Обязательно ли его заключать? Обязано ли предприятие выполнять условия Генерального и отраслевых соглашений?

Информация подготовлена редакцией журнала «Справочник кадровика».Коллективный договор Читати відповідь

«В каких размерах назначаются пенсии инвалидам, чья инвалидность связана с Чернобыльской катастрофой?» — Николай Краснов.

Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, якіпостраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"» Кабінет Міністрів України постановою від 23 листопада 2011 р. N 1210 (із змінами і доповненнями, внесеними  постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 року N 112) затвердив Порядок обчислення... Читати відповідь

Як оплачувати лікарняний, який був відкритий у 2014, а закритий у 2015 році, та лікарняні, що були закриті 2014, але оплачуються у 2015 році?

У зв’язку із набранням чинності з  01.01.2015 року Закону України  № 77-VIII  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати», Закон України  N 1105-XIV від 23.09.1999 р. "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від... Читати відповідь

Чи повинен член Профспілки, за бажання виходу з Профспілки, у письмовій заяві вказувати причини? Сергій.

Не повинен. Читати відповідь

Чи вплине на отримання чорнобильцем 1 категорії інвал. 1 групи пільг та компенсацій або їх розмір отримання ним доходу від здавання в оренду власної квартири? При цьому податок з доходу сплачує юридична особа, яка орендує квартиру.

Отримання гарантій і компенсацій, передбачених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  для інвалідів не залежить від отриманих ними доходів. Читати відповідь

Підкажіть, будь ласка, чи маю я право на отримання матеріальної допомоги за статтею 185 КЗпП як мати 2-х дітей до 14 років (діти 2010 і 2012 р.н.), як багатодітна мати (старша дитина 1996 р.н.). Працюю вчителем, але зараз у декретній відпустці.

Кодекс законів про працю України регулює трудові відносини, тобто відносини працівника та власника або уповноваженого ним органу.             Стаття 185 цього Кодексу встановлює, що власник або уповноважений ним орган повинен у разі необхідності видавати вагітним жінкам і жінкам, які мають дітей віком до... Читати відповідь
останні публікації
15.06.2017
От противостояния к социальному диалогу
Глобальный союз IndustriALL совместно с Международной организацией труда (МОТ) провели семинары по подготовке и проведению коллективных переговоров на предприятиях...
14.06.2017
Профсоюзы против насилия в отношении женщин
Европейская конфедерация профсоюзов опубликовала отчет о том, как профсоюзы могут помочь в предотвращении, налаживании работы и искоренении насилия в...
13.06.2017
Парламентські слухання з пенсійної реформи
Пріоритетність додержання страхових засад при реформуванні пенсійної системи -таку тему було обговорено на парламентських слуханнях, які відбулися 7 червня...
13.06.2017
Встановлять пам’ятну скульптуру герою-ліквідатору
Кращий ескізний проект скульптурної композиції вже визначено. Переможцем відкритого конкурсу, який тривав з 10 березня по 1 червня поточного...
16.06.2017
Пенсії призначатимуться за єдиною формулою
На прес-конференції для представників регіональних засобів масової інформації Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив про неприпустимість подальшого існування привілейованих...