Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2022, 6
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

Нужен ли коллективный договор на предприятии? Обязательно ли его заключать? Обязано ли предприятие выполнять условия Генерального и отраслевых соглашений?

Информация подготовлена редакцией журнала «Справочник кадровика».Коллективный договор Читати відповідь

«В каких размерах назначаются пенсии инвалидам, чья инвалидность связана с Чернобыльской катастрофой?» — Николай Краснов.

Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, якіпостраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"» Кабінет Міністрів України постановою від 23 листопада 2011 р. N 1210 (із змінами і доповненнями, внесеними  постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 року N 112) затвердив Порядок обчислення... Читати відповідь

Як оплачувати лікарняний, який був відкритий у 2014, а закритий у 2015 році, та лікарняні, що були закриті 2014, але оплачуються у 2015 році?

У зв’язку із набранням чинності з  01.01.2015 року Закону України  № 77-VIII  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати», Закон України  N 1105-XIV від 23.09.1999 р. "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від... Читати відповідь

Чи повинен член Профспілки, за бажання виходу з Профспілки, у письмовій заяві вказувати причини? Сергій.

Не повинен. Читати відповідь

Чи вплине на отримання чорнобильцем 1 категорії інвал. 1 групи пільг та компенсацій або їх розмір отримання ним доходу від здавання в оренду власної квартири? При цьому податок з доходу сплачує юридична особа, яка орендує квартиру.

Отримання гарантій і компенсацій, передбачених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  для інвалідів не залежить від отриманих ними доходів. Читати відповідь

Підкажіть, будь ласка, чи маю я право на отримання матеріальної допомоги за статтею 185 КЗпП як мати 2-х дітей до 14 років (діти 2010 і 2012 р.н.), як багатодітна мати (старша дитина 1996 р.н.). Працюю вчителем, але зараз у декретній відпустці.

Кодекс законів про працю України регулює трудові відносини, тобто відносини працівника та власника або уповноваженого ним органу.             Стаття 185 цього Кодексу встановлює, що власник або уповноважений ним орган повинен у разі необхідності видавати вагітним жінкам і жінкам, які мають дітей віком до... Читати відповідь

Скажіть будь ласка, як вираховуються профспілкові внески з працюючих пенсіонерів?

Відповідно до Статуту Атомпрофспілки членські внески повинен сплачувати кожен член профспілки. Члени профспілки, які є пенсіонерами, але продовжують працювати, сплачують членські профспілкові внески на загальних підставах. За наявності письмової заяви члена профспілки внески утримуються із заробітної плати.... Читати відповідь

Чи можлива виплата лікарняних по догляду за дитиною віком до трьох років, якщо особа, яка доглядає цю дитину, не є рідною мамою?

У Розділі 3 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність, затвердженої наказом МОЗ України № 455 від 13.11.201 року (з наступними змінами та доповненнями), яким передбачено порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність у зв'язку з доглядом за хворим членом сім'ї,... Читати відповідь

Доброго дня! Проблема така. Я пенсіонер ЗАЕС. Пішов на пенсію у грудні 2012 року. Оформили одноразову виплату до пенсії, але грошей на 2012 рік не вистачило, а з 2013 року виплати призупинили. Як насідок, я та ще 11 колишніх працівників, хто пішов на пенсію наприкінці 2012 року, зависли без виплат. Не могли б ви прояснити перспективи отримання грошей. Майже 8 місяців чекаємо з моря погоди.

29 серпня поточного року на розширеному засіданні представника власника та профспілкового комітету ДП НАЕК «Енергоатом» з підбиття підсумків виконання Колективного договору Компанії за I півріччя 2013 року було прийнято рішення, у пункт № 4 якого зазначено наступне: «Вважати основним завданням на II... Читати відповідь

Чи отримує батько, який оформив відпустку по догляду за дитиною, які-небудь виплати? Які документи необхідні для оформлення таких виплат? Віталій.

Відповідно до розділу 7 Положення про надання матеріальної допомоги працівникам ДП НАЕК «Енергоатом» (додаток 20 до Колективного договору ДП НАЕК «Енергоатом» на 2012-2013 роки) щомісячна матеріальна допомога виплачується матері або батькові, який працює у Компанії і перебуває у відпустці по догляду за дитиною... Читати відповідь
останні публікації
17.05.2022
«БІЙ ЗА УКРАЇНУ»
У рамках національного мистецького проєкту «Бій за Україну» місто Нетішин відвідав Національний Президентський оркестр. Це було до мурашок по...
16.05.2022
Уранові шахти Кіровоградщини не працюють
Відродження економіки – важлива умова наближення перемоги – вважають в Офісі Президента України. Для досягнення цієї мети розробили план,...
16.05.2022
Посилити роль МАГАТЕ у деокупації ЗАЕС
На цьому наполягають Україна і США — повідомляє прес-служба Міністерства енергетики за підсумками зустрічі міністра Германа Галущенка і тимчасово...
15.05.2022
Відзначено державними нагородами
П’ятьох захисників із Кропивницького, які загинули 12 березня внаслідок авіаудару по військовому аеродрому Канатове, посмертно нагороджено орденом «За мужність»...
15.05.2022
У Верховній Раді проголосували законопроєкт №5371
Верховна Рада у першому читанні проголосувала за законопроєкт №5371 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання...