Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2024, 7
   

НЕ МОЖУ І НЕ БУДУ МОВЧАТИ!

02.12.2019

НЕ МОЖУ І НЕ БУДУ МОВЧАТИ!

На сайті Міністерства енергетики та захисту довкілля, оприлюднено прес-реліз щодо правових підстав звільнення президента ДП НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського.

«Враховуючи той факт, що правові підстави є нічим іншим, як непідтвердженими звинуваченнями президента «Енергоатому», вони кидають тінь і на трудовий колектив Компанії, фактично звинувачуючи його у не компетентності і зловживаннях. Зважаючи, що низка звинувачень стосуються і моєї сфери діяльності, а я на цьому підприємстві обіймаю посаду уповноваженого з реалізації Антикорупційної програми, мушу відреагувати на прочитане і те, що відбувається навколо керівника Компанії, — зазначає Олег Поліщук. — Не можу і не буду мовчати, коли на моїх очах чиниться несправедливість, від кого б вона не йшла.

Я був на Майдані. В ніч на 19 лютого 2014 року також. Це була найстрашніша і, напевне, переломна ніч Революції Гідності. Ми там ризикували життям і свободою саме за справедливість.

Отож, по-суті звинувачень Міністерства енергетики та захисту довкілля:

1. Щодо неефективного менеджменту.

Зазвичай, ефективність вимірюється виконаннями певних визначених показників. Основним показником «Енергоатому» є план з виробництва електричної енергії. З 2014-го щорічні плани з виробництва електроенергії, встановлені Урядом, перевиконувались і про це варто знати нинішнім урядовцям. В 2014 і 2015 роках саме «Енергоатом» під керівництвом Юрія Недашковського виконував ці плани і рятував осінньо-зимові «провали», які створювалися самими урядовцями. Країна була в теплі і зі світлом. Причому робили це в умовах дикого дефіциту тарифоутворення, що не давало можливості Компанії не лише розвиватись, а й виконувати поточні регламентні роботи. Але колектив «Енергоатому» забезпечував виробництво електроенергії в обсязі понад 55% від всієї енергосистеми.

Щодо події з турбогенератором на ХАЕС, то варто б знати, що президент Компанії не ремонтує, не перевіряє особисто ремонти і їх якість. Це роблять люди, які працюють у системі. Юрій Недашковський систему налагодив. Але сталася подія. Наразі розслідується справа за статтею «Диверсія». Міністерство вже звинувачує Юрія Недашковського у диверсії? Чи, можливо, дочекаємося результатів розслідування?!

Виконання планових показників свідчать — Юрій Недашковський ефективний менеджер.

2. Щодо підозри у розкраданні державних коштів («справа Мартиненка»).

Тут я радію вже з того факту, що у міністерства немає фактів корупції в «Енергоатомі», інакше вони не полізли б за «нафталіном». Повірте, ми працювали і працюємо, щоб корупції було менше. «Справа Мартиненка» — це епізоди 2008–2010 років, понад 10 років минуло. А тепер секрет: мій підрозділ забезпечує взаємодію з правоохоронними органами. Коли порушили цю справу, саме Юрій Недашковський дав мені повноваження в організації повної співпраці з детективами НАБУ. В стислі терміни ми надали необхідні докази, які від нас вимагали і забезпечили повну комунікацію з цієї справи. Як доказ — жодного обшуку НАБУ. Наразі справа у ВАСУ і Юрій Недашковський не сидить на лаві підсудних і звинувачень йому не пред’являли. За що звільняєте?!

3. Щодо безгосподарної діяльності при закупівлях.

Вважаю себе експертом у цій галузі, бо працюю в тендерному комітеті з 2014 року за посадою. І пишаюся цим. Юрій Недашковський сформував один із найкращих ТК в Україні. У 2018 році саме «Енергоатом» отримав винагороду від ProZorro, як найкращий замовник року. Ми перші з держпідприємств перейшли на цю систему публічних електронних закупівель ще коли вона була не обов’язкова. І ми перші з державного сектору підтримали цю ідею.

У моєму кабінеті писали окремі статті до Закону України «Про публічні закупівлі». І я цим пишаюся!

Як експерт, інформую тих, хто звільняє Юрія Недашковського: такого поняття, як постачальник з негативними репутаційними ризиками, у законодавстві не існує. Існує чітка процедура в законі, яку ми завжди дотримувалися і дотримуємося. А ще закон вимагає від нас ефективно використовувати публічні кошти. І ми це робимо! А якщо і бувають якісь підозри у зловживаннях, все це документується, і матеріали негайно направляються у правоохоронні органи. Конкретику наведу тоді, коли буде конкретне звинувачення, бо наразі це «творчі припущення».

Доречі, відкрию ще один секрет для юристів, які писали прес-реліз. Нерезидентам не заборонено постачати обладнання українського виробництва на українські атомні станції, тому раджу повчити матчастину.

4. Щодо значного збільшення витрат на обслуговування кредитів.

Насправді мало б бути соромно, щоб таке писати. «Енергоатом» змушений брати кредити, щоб забезпечити безпечну експлуатацію атомних блоків, для виконання норм чинного законодавства і забезпечення безпеки суспільства. Бо ДП «Енергоринок» винен «Енергоатому» 12 млрд. грн., а представники держави не вирішують це питання. Ми розраховували на новий конкурентний ринок, але нас загнали в зарегульоване середовище, поклавши на нас, фактично, функцію перехресного субсідуювання, яка за законом мала б бути ліквідована ще до реформи. 90% електроенергії ми продаємо на виконання спецобов’язків. І у Міністерстві про це прекрасно знають.

Звідси і збільшення кредитів, звідси і збільшення витрат на їх обслуговування. До речі, раджу міністерським вивчити динаміку кредитної ставки з 2014 року, дізнаються багато цікавого. У тому числі цим можна пояснити і окремі невиконання фінансових планів. Але ж як їх виконувати в умовах дефіцитного тарифу і створеного державою дискримінаційного середовища для державних підприємств?! Цікаво б отримати майстер-клас, тільки без демагогії.

Про ремонти блоків теж говорити смішно. Ми і зараз при 12 працюючих блоках у постійних обмеженнях! Ми перевиконуємо плани виробництва завжди. У чому претензія?!

Хотілося б звернути увагу на те, що «Енергоатом» — це реальний сектор економіки, один із найскладніших, найнебезпечніших, найрозвинутіших функціонуючих об’єктів. У таких складних системах не буває ідеального функціонування, і головний менеджер відповідає не за безпосередні оперативні речі, а за стратегічний розвиток. Він формує політику. І Юрій Недашковський за ці п’ять років забезпечив найголовніше — стабільну роботу Компанії, імпортозаміщення від РФ, диверсифікацію ядерного палива. Тобто позбавив монопольної залежності від РФ і впровадив інвестпроект з побудови СВЯП (сховища відпрацьованого ядерного палива). Ми перестанемо бути залежними від агресора проти нашої країни — РФ і перестанемо щорічно сплачувати їм майже 250 млн. дол. До речі, цей проект — то американські інвестиції, які прийшли в країну під час війни. Це фантастика, бо під час війни інвестиції не заходять у країну.

Мені повезло працювати з одним із найкращих українських менеджерів. І маю за честь працювати в одному із найпрофесійніших колективів в Україні.

Звертаючись безпосередньо до першого заступника Міністра Віталія Шубіна, хочу зауважити, що все пізнається у порівнянні. Шкода, що ви саме так почали свою діяльність, а не як обіцяв Президент України Володимир Зеленський — прозоро, відкрито і за законом».

#Енергоатом

 

Читайте також:

11.04.2024
Хто допомагає Україні відновлювати енергетику?
Хто допомагає Україні відновлювати енергетику?
13 країн, понад 20 установ та приватні інвестори. Хто допомагає Україні відновлювати енергетику?...
08.04.2024
Щоб українці щасливо жили під мирним небом
Щоб українці щасливо жили під мирним небом
Продовжуємо знайомити читачів з історіями мужніх захисників. Герой нашої сьогоднішньої публікації – жовтоводець Артем Пікущенко, який з перших днів...
04.04.2024
 Тільки разом ми здолаємо ворога!
Тільки разом ми здолаємо ворога!
27 квітня Галина Козакова відзначатиме 40 років своєї праці на Інгульській шахті, структурному підрозділі Східного ГЗК, найбільшої з уранових...
04.04.2024
Майже тридцять років в професії
Майже тридцять років в професії
Сергій Помпенко, апаратник виробництва сірчаної контактної кислоти, – старожил СКЦ. У цеху працює з 1995 року. Прийшов учнем, а...
останні публікації
16.04.2024
Нетішинські шаблісти взяли участь у Чемпіонаті
Юні спортсмени, які тільки розпочинають свій шлях у професійному спорті, на рівних змагалися з досвідченими шаблістами. І хоча цього...
13.04.2024
Діяльність СхідГЗК перевірили інспектори МАГАТЕ
10-11 квітня на ДП «СхідГЗК» працювали інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Мета візиту — перевірка відсутності незаявлених...
15.04.2024
«Перемога залежить від кожного з нас»
У межах загальностанційної патріотичної акції «Я допомагаю ЗСУ!» працівники Рівненської АЕС передали українським військовим 65 FPV-дронів та два квадрокоптери...
14.04.2024
ПАЕС продовжує заходи для дітей
Учні ліцею №4 м Южноукраїнськ корисно та продуктивно провели позаурочний час в інформаційному центрі «Імпульс». Діти стали активними учасниками...
12.04.2024
Профспілкова діяльність не є злочином
19 квітня, 9.30 - 11.00, відбудеться віртуальна зустріч солідарності з білоруськими профспілковими активістами в рамках "Дня дій за права...