Відбувся VII З'їзд Атомпрофспілки

Відбувся VII З'їзд Атомпрофспілки

 27 грудня 2022 року у режимі онлайн з використанням платформи Zoom відбувся VII З’їзд Атомпрофспілки України. У роботі з’їзду взяли участь 116 делегатів із 148 обраних на конференціях первинних і об’єднаних профорганізацій, серед них 20 делегатів від Організації молоді Атомпрофспілки.

 Датою проведення VII з’їзду Атомпрофспілки було визначено рішенням Президії ЦК профспілки ще 20 травня 2022 року. Проте, повномасштабна російська агресія стала на заваді планам.

 VII З’їзд Атомпрофспілки України було розпочато з хвилини мовчання за Воїнами, які віддали своє життя, боронячи державу, та усіх, хто загинув у цій війні. На підприємствах, що перебувають у сфері впливу Атомпрофспілки, багато працівників мобілізовано, є загиблі.

 По суті, в один день відбулося три надзвичайно важливих для Атомпрофспілки заходи. VII З'їзду передував XIII Пленум ЦК профспілки, на якому було розглянуто організаційні і фінансово-звітні питання. А після З’їзду відбувся I Пленум ЦК.

 На З’їзді було заслухано звіт Центрального комітету профспілки про роботу за 2017-2022 роки, з яким виступив Голова Атомпрофспілки Валерій Матов, звіт Ревізійної комісії, прийнято рішення внутрішньоспілкового значення.

 Докладну частину звіту (понад 60 сторінок) з інформацією про діяльність Центрального комітету Атомпрофспілки було направлено для ознайомлення делегатам до проведення форуму. 27 грудня Валерій Матов у звітному слові зосередився на роботі профспілки під час війни. Він відзначив, що війна змінила характер профспілкової діяльності. «Додалося роботи у наших профспілкових організацій як волонтерів, бо усі заходи тепер, у тому числі спортивного та культурного спрямування, проводяться зі збором коштів на допомогу нашим Захисникам. Тонни вантажів ідуть на фронт з наших міст-супутників АЕС, від колективів атомно-промислового комплексу, від наших спілчан».

 Війна торкнулася безпосередньо і колективів Атомпрофспілки: «Ми пережили окупацію Чорнобильської АЕС та зони відчуження і дотепер переживаємо окупацію Запорізької атомної електростанції». Валерій Матов нагадав, як наші спілчани з усіх майданчиків АЕС разом з членами своїх родин у березні провели акцію Єднання на підтримку мешканців Енергодара та співробітників Запорізької АЕС. Висловили солідарність з містами-супутниками ЧАЕС та ЗАЕС. Про інші профспілкові солідарні акції. У своїй доповіді Голова Атомпрофспілки надав інформацію про щоденну копітку роботу з міжнародними профспілками та міжнародними інституціями.

 «Зустрічі з представниками міжнародних профспілок були регулярними упродовж року. А у травні на запрошення українських членських організацій з візитом у Києві побував заступник Генерального Секретаря ГС IndustriALL Кемаль Озкан. Разом з ним ми відвідали Бучу та Ірпінь, ми розповіли йому про погіршення ситуації на окупованій ЗАЕС, про варварську облогу на ЧАЕС та в зоні відчуження і про складне становище на СхідГЗК».

 Валерій Матов акцентував увагу на тому, що протягом року доводилося вирішувати складні питання соціального захисту спілчан, адже навіть за умов війни незмінним залишається це головне завдання профспілки.

 «Проблеми у колективу Східного гірничо-збагачувального комбінату існують уже не один рік. Особливо загострилися вони під час війни. Атомпрофспілка проводила системну роботу з допомоги цьому єдиному в Україні урановому підприємству та його працівникам.

 Упродовж звітного періоду активно займалися проблемами працівників підприємств, що належать до сфери управління Державного агентства України з управління зоною відчуження. Згадаймо, скільки було проведено солідарних акцій протесту під стінами Кабінету міністрів, скільки зустрічей та перемовин з очільниками міністерств та відомств, з народними депутатами, від яких залежала життєдіяльність та нормальна робота і оплата праці колективів СхідГЗК та зони відчуження».

 Російська агресія створила проблем у такій сфері діяльності Атомпрофспілки, як профспілкове навчання. Але навіть в умовах воєнного часу Атомпрофспілці вдалося організувати і провести навчальні тренінги, зокрема для молодіжних лідерів Атомпрофспілки у рамках навчального курсу «Молодь під час війни», і старших профспілкових лідерів — «Ми під час війни» у рамках освітнього проєкту «Колегіум Атомпрофспілки». Було організовано та реалізовано спільний навчальний профспілковий україно-данський проєкт.

 Валерій Матов також акцентував увагу на активній законодавчій діяльності Атомпрофспілки: «Майже 40 законопроєктів з питань охорони праці фахівці Атомпрофспілки відпрацювали через Спільний представницький орган профспілок. У цей період проводилася відповідна профспілкова робота з внесення пропозицій щодо корпоратизації ДП НАЕК «Енергоатом». У першому читанні прийнято законопроєкт, у який Атомпрофспілка зуміла вкласти необхідні положення. Також активно продовжувала проводитися колективно-договірна робота. У грудні минулого року було підписано Галузеву угоду між Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів та Атомпрофспілкою на 2022-2024 роки. Угоду укладено з метою посилення соціального захисту працівників установ природно-заповідного фонду та апарату Міндовкілля. Це організації, яким ми приділяли значну увагу і надавали усіляку допомогу, зокрема і юридичну, упродовж усього звітного періоду».

 Але головне, на думку Валерія Матова, Атомпрофспілка залишається дружньою, організаційно міцною, консолідованою у своїй діяльності організацією.

 Рішенням З’їзду Головою Професійної спілки працівників атомної енергетики та промисловості України одноголосно було обрано Валерія Матова. Затверджено склад ЦК Атомпрофспілки, Статутної і Ревізійної комісій профспілки.

 Цього ж дня відбувся I Пленум ЦК профспілки, на якому обрано заступниками Голови Атомпрофспілки Олексія Лича та Павла Пруднікова. А також обрано Президію ЦК Атомпрофспілки. Було проведено нагородження активістів Атомпрофспілки та так званий «відкритий мікрофон», де спілчани могли вільно поспілкуватися і висловити слова вдячності «старій» команді, привітати новообраних та помріяти про безпосередні зустрічі після нашої Перемоги.

 

останні публікації
28.01.2023
Допомога героям-авіаторам від ПАЕС
Допомога героям-авіаторам від ПАЕС 27 січня 2023 року комплект Starlink і зарядну станцію отримали авіатори — бійці 299-ї бригади тактичної...
28.01.2023
Зробімо світ навколо нас кращим!
Активісти організації молоді Хмельницької АЕС з благодійною метою відвідали Острозьку спеціальну школу №1. Відвідувачі закладу — діти з вадами...
27.01.2023
Спрощено процедуру розслідування нещасних випадків
Зміни спрямовані на спрощення, врегулювання та удосконалення процедури розслідування нещасних випадків на період дії в Україні режиму воєнного...
27.01.2023
Франція надасть 3 млн євро на ядерну безпеку
Міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна відвідала Одесу та оголосила про надання 3 млн євро на розгортання місії експертів...
26.01.2023
ПМТ ЗАЕС не може функціонувати
Через російських окупантів на ЗАЕС не працює повномасштабний тренажер (ПМТ), на якому відпрацьовують навички, необхідні для роботи на...