На вимогу профспілки відкореговуються питання

На вимогу Атомпрофспілки відкореговуються кадрові питання

19 січня 2021 року за ініціативи Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України відбулася робоча зустріч Голови Атомпрофспілки Валерія Матова із заступником Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександром Краснолуцьким. У зустрічі також взяли участь заступник Голови Атомпрофспілки Павло Прудніков та заступниця завідувачки колективно-договірної та правової роботи Атомпрофспілки Олександра Кравчук, які напередодні побували у трудових колективах Національних природних парків «Вижницький» та «Північне Поділля» і на місцях ознайомилися з проблемами природоохоронних установ, що перебувають у сфері впливу Атомпрофспілки. А також поспілкувалися з головою первинної профспілкової організації НПП «Черемоський».

На зустрічі з Олександром Краснолуцьким профспілковці переказали вимоги колективів і порушили питання необхідності корегування кадрової, фінансової та організаційної політики Міністерства стосовно Національних природних парків України.

На запитання, чому Міністерство скасувало порядок проведення конкурсних відборів на керівні посади до НПП, заступник міністра відповів, що конкурси з відбору керівників установ природно-заповідного фонду скасовано з огляду на існуючі розбіжності із законодавством і що поновлено їх не буде. Міндовкілля керуватиметься загальним порядком,  затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Було досягнуто домовленості, що до складу конкурсної комісії, яка розглядатиме кандидатуру на посаду директора Парку, має входити представник Атомпрофспілки, який зможе висловити або прокоментувати думку трудового колективу, поставити відповідні запитання.

Що стосується НПП «Вижницький», то протягом місяця буде оголошено конкурс, на якому й відберуть кандидатуру на посаду директора. Уже є декілька кандидатів. А щодо НПП «Черемоський», тут конкурс уже відбувся і, за словами Олександра Краснолуцького, його результати не переглядатимуть.

У ситуації, що склалася у НПП «Північне Поділля» стосовно діючого директора, заступник Міністра попросив не розпочинати наміченої трудовим колективом акції протесту. Він пообіцяв, що протягом тижня буде підготовлено наказ про звільнення керівника Парку Андрія Кийка з формулюванням «на вимогу виборного профспілкового органу».

Ця вимога трудового колективу розглядалася протягом року і була підтримана ЦК Атомпрофспілки. Директор порушував трудове законодавство, закони України «Про оплату праці», «Про профспілки», перешкоджав профспілковій діяльності, переслідував профактивістів. Нарешті крапку у протистоянні трудового колективу і директора має бути поставлено.

З приводу питання належного фінансування Національних природних парків України Олександр Краснолуцький вказав на складність його вирішення в умовах уже прийнятого держбюджету. Але поінформував, що цього року для працівників установ природно-заповідного фонду заробітну плату буде підвищено на 30 відсотків.

останні публікації
22.01.2021
ФПУ: повернути державне регулювання цін на газ
Федерація профспілок України просить владу повернути державне регулювання цін на газ і пільговий тариф на електрику, оскільки доходи громадян,...
21.01.2021
Директор вдався до розправи над працівниками
Директор Національного природного парку «Північне Поділля» Кийко А.О., із притаманною йому ненавистю до працівників установи, які не згідні з...
22.01.2021
Мінекономіки інформує про співпрацю з профспілками
На виконання відповідного доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України Мінекономіки розглянуло лист СПО репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні...
21.01.2021
Працівники НАЕК отримали державні нагороди
19 січня в Міненерго відбулося нагородження представників профільної галузі. В. о. міністра енергетики України Юрій Вітренко вручив державні нагороди,...
20.01.2021
Енергоатом перейшов в управління Кабміну
20 січня 2021 року Кабінет міністрів на своєму засіданні ухвалив рішення про перепідпорядкування державного підприємства НАЕК «Енергоатом». Відтепер функції...