Оприлюднено порушення прав працівників ЗАЕС

Міжнародна підтримка та солідарність

Оприлюднено порушення прав працівників ЗАЕС

 У нещодавно опублікованій доповіді IndustriALL і МОП оприлюднено порушення прав працівників на Запорізькій атомній електростанції та у місті-супутнику АЕС Енергодарі в умовах війни росії проти України.

 У доповіді зібрано інформацію, отриману від українських профспілок, а також зі звітів Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ), Агентства з ядерної енергії Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) та Державної інспекції ядерного регулювання України. В документі прямо і недвозначно стверджується, що основні права українських працівників на тимчасово окупованих російською федерацією територіях часто і постійно порушуються.

 «Хоча ми знаємо, що народ України більше року страждає після вторгнення росіян на територію суверенної країни, ця доповідь свідчить, якою ціною працівникам доводиться розплачуватися своїми фундаментальними правами за цю безглузду окупацію», — каже заступник Генерального секретаря IndustriALL Кемаль Озкан.

 До окупації на Запорізькій атомній електростанції працювали 12000 осіб. 11000 з них були членами профспілки, яка діяла на АЕС. Сьогодні кількість  працівників скоротилася до 1200.

 Багатьом атомникам вдалося виїхати до захоплення ЗАЕС російськими окупаційними військами. Тих, хто залишився і все ще працює там, примусили підписати трудові договори з «росатомом» — російською державною корпорацією з атомної енергії і вступити у профспілки, які створені і контролюються окупаційним режимом, що є порушенням прав на свободу об’єднань.

 За даними Атомпрофспілки, членської організації IndustriALL, деяких працівників насильно примушували вийти на роботу і супроводжували на ЗАЕС під дулами автоматів. Примушували підписувати контракти з окупантами. Проводили обшуки в їхніх домівках, погрожували їхнім сім’ям. Менше п’яти відсотків працівників підписали трудові договори з окупантами, решта залишилися відданими українській енергетичній Компанії.

 Росія перетворила Запорізьку атомну електростанцію на військову базу. Окупаційні сили не дотримуються ні правил пожежної, ні інших процедур безпеки у контрольованих ними приміщеннях.

 У нещодавно опублікованому звіті МАГАТЕ про ядерну безпеку, захист і гарантії в Україні йдеться про те, що за останній рік українські атомні електростанції обстрілювалися ворожими ракетами.

 За інформацією Атомпрофспілки життя працівників, яких відправляли ремонтувати пошкоджену енергетичну інфраструктуру, перебувало в небезпеці, оскільки російська федерація навмисне обстрілює лінії електропередач і трансформаторні станції.

 Працівники повідомляють, що окупанти крадуть транспортні засоби, комп’ютери, медичні аптечки, різне обладнання. Через те, що був порушений ланцюжок у постачанні нового обладнання і запасних частин, у співробітників АЕС немає життєво важливих засобів індивідуального захисту.

 Валерій Матов, заступник співголови IndustriALL з питань атомної промисловості і Голова Атомпрофспілки України, сказав: «Ми вдячні IndustriALL і МОП за привернення уваги світової спільноти до цієї проблеми. Ми очікуємо, що після звільнення стануть відомі усі найсерйозніші наслідки діяльності російських окупаційних сил».

останні публікації
08.06.2023
Перший практичний семінар трьох профспілок
7 червня 2023 року за підтримки Фонду Фрідріха Еберта (Україна), відбувся семінар організований Атомпрофспілкою, Укрелектропрофспілкою та IGBCE — найвпливовішою...
07.06.2023
Допоможіть Україні повернути мир!
Звертаємося до Вас, станьте голосом України на міжнародних майданчиках. Допоможіть Україні повернути мир та безпеку на усі її території! ...
07.06.2023
Профспілкова діяльність — не злочин!
Репресії проти вільних профспілок у Білорусі, що застосовуються протягом останніх десятиліть, досягли кульмінації у 2022 році, коли влада лукашенка...
07.06.2023
Нове життя для зруйнованих бібліотек
Протягом травня на ДП «СхідГЗК» тривала благодійна акція «Нове життя для зруйнованих бібліотек». Її мета — зібрати дитячу художню...
06.06.2023
Благодійний турнір зі стрітболу
Недільного ранку на спортмайданчику ліцею №5 (колишня гімназія) було гамірно. Благодійний турнір зі стрітболу під егідою Організації молоді зібрав...