Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2019, 46
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

Чи має право на безкоштовну риболовлю учасник бойових дій(учасник АТО)? Петро.

Відповідно до п. 4.1 Правил любительського і спортивного рибальства  та  Інструкції про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання  водних живих   ресурсів  при  здійсненні  любительського  і спортивного рибальства, затверджених Наказом Держкомітету рибного господарства України № 19 від 15.02.99 (з наступними змінами), що зареєстрований у... Читати відповідь

Скажіть будь ласка ми два брати, служимо по контракту, ше є один брат - він працює за кордоном, чи має військова частина право нас двох відправляти в зону АТО? Мати вдома одна пенсіонер. Павло.

      Контракт – це  письмова угода, що укладається між громадянином і державою, від імені якої виступає Міністерство оборони України, для встановлення правових відносин між сторонами під час проходження військової служби; Уклавши контракт військовослужбовець добровільно бере на себе особливі зобов’язання, виконувати накази та розпорядження... Читати відповідь

Если человек ушел в батальон, потом был в госпитале (но не ранение), а потом вернулся. Он будет считаться участником АТО? Какой банк дает кредит участникам боев.Действий? Андрeй С.

     Так буде, але тільки в разі якщо він хоч до госпіталю, хоч після нього, але у визначений період брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції,       Якщо військовослужбовець, був мобілізований, або, уклав контракт, та, наприклад,  весь час займався ремонтом бойової техніки... Читати відповідь

Доброго дня!!! Я живу з дружиною у батьків, дітей поки що немає. Чи є якась допомога при придбанні житла учаснику бойових дій??? Друге питання: До кого звертатись при порушенні прав учасників АТО? Олег.

Добрий день, Олеже. За роз’ясненнями, щодо виділення державою житла учасникам АТО ( а зараз це  - ООС –«операція об'єднаних сил»), отримання ними пільгового кредиту чи позики на придбання житла, або його будівництво, державної допомоги на ці цілі звертаються до нас дуже часто. Спробую... Читати відповідь

Працівнику стало зле на роботі, чи можна відпустити його додому, щоб убезпечити від інфікування ще здорових колег?

Спершу регламентуємо відпрошування з роботи: необхідно оформити документи щодо подальшої відсутності. Це — не формальність, а захід безпеки для роботодавця. Поясніть керівникам. Усного розпорядження чи домовленості недостатньо, щоб хворий працівник у робочий час пішов додому лікуватися. Якщо з працівником через погане самопочуття станеться нещасний... Читати відповідь

Чи підлягають оплаті листки непрацездатності за сумісництвом? Світлана Токар

Щодо оплати листків непрацездатності за сумісництвом слід керуватись листом Фонду соцстраху з тимчасової втрати працездатності від 17.01.2017 № 5.2-28-65. У листі зазначено наступне: «Відповідно до частини 1 статті 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.99 р. N 1105 підставою для призначення допомоги... Читати відповідь

Який проміжок часу повинен пройти між видачею лікарняних листів по догляду за дитиною? Марина Литвин

Відповідно до частини третьої ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 1105-XIV від 23.09.99 р. (далі — Закон № 1105) допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років виплачується застрахованій особі з першого дня за... Читати відповідь

Чи маю я право взяти відпустку за власний рахунок більш як на 15 днів і на яких умовах? Олена

Питання щодо врахування відпустки без збереження зарплати при обчисленні лікарняних розглядається зокрема у листі Міністерства соціальної політики (від 15.11.2018 р. № 323/0/247-18). У ньому відзначається, що відпустка без збереження зарплати за бажанням працівника надається їм в... Читати відповідь

Хто має право на нові податкові пільги на дошкільну, позашкільну і середню освіту?

Набув чинності один із законів пакету #ЧужихДітейНеБуває 2, яким передбачені податкові пільги для батьків, які витрачають кошти на навчання, творчість і дозвілля своїх дітей.  Мова йде про Закон «Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України», яким розширено сферу застосування податкової... Читати відповідь

Доброго дня! Прошу надати роз'яснення стосовно того, чи можливо отримати допомогу на поховання у разі смерті батька за рахунок профспілкових коштів. Колективним договором між установою та її профспілковим органом умови отримання такої допомоги не передбачені, однак, профспілкова організація входить до складу Атомпрофспілки. Дякую.

Доброго дня, Світлано. Розглянувши Ваше питання, повідомляємо наступне: Пунктом 12.6. Статуту Атомпрофспілки передбачено порядок і напрями використання коштів. Так, кошти Профспілки,  організаційних ланок витрачаються на підставі профспілкового бюджету (кошторису), що затверджуються рішенням зборів (конференції), Пленумом ЦК або відповідного профспілкового органу, якому надані такі повноваження. Серед напрямів використання... Читати відповідь
останні публікації
14.11.2019
Атомпрофспілка на солідарній акціії
14 листопада у Києві представники Атомпрофспілки у числі інших всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань, що входять до складу ФПУ,...
13.11.2019
14 листопада - солідарна акція профспілок у Києві
Профактив всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань, представники трудових колективів, працівники апарату ФПУ завтра, 14 листопада, вийдуть на солідарну акцію...
12.11.2019
Споживчий кошик не враховує усіх необхідних потреб
На виконання рішення СПО об’єднань профспілок 12 листопада відбулося засідання профспілкової робочої групи з напрацювання пропозицій щодо зміни методології...
11.11.2019
Генеральний директор РАЕС зустрівся із профактивом
На Рівненській АЕС відбулося чергове засідання профспілкового активу за участю генерального директора підприємства Павла Павлишина. Зустріч близько 60 представників...
08.11.2019
Профссторона не бере участь у засіданнях соцстраху
Профспілкова сторона призупинила свою участь у засіданнях правління Фонду соціального страхування України через порушення паритетності представництва та порушення принципів соцдіалогу....