Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2018, 3
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

З 2010 року я працювала у державній установі. У 2012 році пішла у відпустку по вагітності та пологам, а потім по догляду за дитиною до трьох років. У 2015 році вийшла із декретної відпустки, та за період 2011-2012 рік у мене залишилась не використана відпустка. Чи можу я використати цю відпустку одразу, так як компенсацію отримувати не хочу? Прошу надати відповідь з посиланням на законодавство.

Щорічні відпустки надаються відповідно до графіку відпусток, який повинен виконуватися, як роботодавцем так і працівником. Надання щорічних відпусток є прямим обов’язком роботодавця, і не виконуючи його, роботодавець порушує законодавство про працю, за що передбачена відповідальність. На підставі частини п’ятої статті 11 Закону  «Про відпустки» забороняється ненадання щорічних відпусток повної... Читати відповідь

Чи мають право забрати чоловіка на дострокову службу, якщо я знаходжуся на 9-му місяці вагітності та повинна скоро народити?

За законодавством на службу призиваються юнаки віком від 20 до 27 років Відповідно до ст. 17 ЗУ «Про військовий обов’язок та військову службу» відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії Закону у тому числі за сімейними... Читати відповідь

Як можна оформити опікунство над бабцею, якій 92 роки, але не є інвалідом. Я з бабцею проживаю під одною адресою? Які потрібні для цього документи?

Ірино, Ви не вказали, чи є Ваша бабця дієздатною. Взагалі, над повнолітніми особами встановлюється не опіка а піклування. Правила встановлення опіки та піклування визначені спільним наказом Мінпраці, Міносвіти, Мінохорони здоров’я та Держкомітету у справах сім'ї та молоді N 34/166/131/88 від 26.05.99, зареєстрованим в Мінюсті... Читати відповідь

Я проходжу строкову службу, призваний восени 2015! Повних 23 роки. Чи можливо потрапити до зони АТО без підписання контракту? або до одного з добровільних батальйонів, наприклад, Києва?

Ні не можливо. До зони АТО без підписання контракту Вас не направлять, навіть за Вашим бажанням, оскільки існує рішення Президента-Головнокомандувача Збройними Силами «строковиків» туди не направляти. Також Ви не можете перейти зі строкової служби до добровольчого батальону. Але якщо... Читати відповідь

"Я работал во время ликвидации последствий аварии на ЧАЭС в октябре 1986 года водителем, возил бетон. Как начисляют пенсию водителям-чернобыльцам, работавшим в зоне отчуждения?"

Статьей 54 Закона Украины "О статусе и социальной защите граждан, пострадавших вследствие Чернобыльской катастрофы" определено, что пенсии по инвалидности, наступившей вследствие увечья или заболевания в результате Чернобыльской катастрофы, могут назначаться по желанию гражданина из заработка, полученного за работу в зоне отчуждения в 1986-1990... Читати відповідь

Чи може згода профспілкового комітету на звільнення працівника бути предметом окремого судового розгляду?

           Верховний Суд України зазначив, що позов про визнання неправомірним рішення профспілки не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства            Так, на засіданні Судової палати у цивільних справах ВССУ 11 березня 2015 року було розглянуто справу № 6-45386св14 за позовом до профспілкового комітету... Читати відповідь

Чи має право працююча баба на лікарняний лист, перебуваючи на стаціонарному лікувані з однією з двійні. Мама з другим вдома.

Порядок, умови видачі та продовження листків непрацездатності визначено Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 р. N 455, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04.12.2001 р. за... Читати відповідь

Що робити, коли наймана працівниця завагітніла та збирається у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами?

Юрист Атомпрофспілки рекомендує, куди звертатися і що робити поетапноДопомога по вагітності та пологах  Читати відповідь

Работал горноспасателем. Был уволен в конце 2013 года в связи с ликвидацией подразделения. Зарегистрировался на бирже как безработный. Я имею 15 лет стажа по 1 Списку, через 8 месяцев мне исполняется 50 лет, т.е. я буду иметь право на льготную пенсию. Я знаю, что сокращенным с работы можно выйти на пенсию досрочно, за 1,5 года до положенного возраста Но в центре занятости мне отказали в оформлении документов для досрочного выхода на пенсию. Правомерно ли это? Александр.

Уважаемый Александр! Действительно, ст. 49 Закона Украины «О занятости населения» предусматривает особую гарантию в виде права на досрочное оформление пенсии при наличии страхового стажа, необходимого для назначения пенсии по возрасту и при условии регистрации в центре занятости для лиц утративших работу в связи... Читати відповідь

Підкажіть будь ласка, чи я несу відповідальність кримінальну, якщо на підприємстві немає всієї документації і я підписую звітність без на то право, тому що більше нікому!

Кримінальним кодексом  України дійсно передбачена  відповідальність за посадові злочини. Але  громадянин  може бути притягнутий до кримінальної відповідальності  за наявності певних, чітко визначених законодавством, обставин. Для того, щоб більш детально відповісти на Ваше питання недостатньо інформації і цілком зрозуміло, що Ви не можете її викласти на... Читати відповідь
останні публікації
23.01.2018
Про питання оплати праці в НАЕК
Розгляд питання оплати праці в ДП НАЕК «Енергоатом» спричинила критична ситуація, що склалася у відокремлених підрозділах компанії у...
23.01.2018
Показники зарплати для обчислення пенсії у 2018
Відповідно до статті 40 та пункту 44 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсії обчислюються із...
23.01.2018
23 січня — День заснування Атомпрофспілки
З нагоди 26-ї річниці утворення Атомпрофспілки України, яку ми відзначаємо 23 січня, прийміть найщиріші вітання і найкращі побажання профспілковим...
22.01.2018
Атомпрофспілка пропонує проект не погоджувати
Атомпрофспілка висловлює свою рішучу незгоду щодо проекту наказу Міністерства соціальної політики України «Про встановлення розмірів грошової компенсації вартості...
22.01.2018
22 січня – День Соборності України
День Соборності України – державне свято, що відзначається кожного року в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та...