Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2022, 9
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

Контракт з військовослужбовцем закінчився, однак він служить і надалі: чи зберігати за ним гарантії?

Для військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, дія контракту продовжується понад встановлені строки з моменту введення воєнного стану до оголошення демобілізації. Так скеровує частина дев’ята статті 23 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25 березня 1992 № 2232-XII.  Таким... Читати відповідь

Чи поновлюються доплати, надбавки, премії, що були зняті у період введення воєнного стану, після його скасування?

Отже, якщо роботодавець обрав процедуру зміни істотних умов праці або вніс зміни до локальних актів підприємства, термін дії таких умов оплати праці роботодавець визначає самостійно. Нагадуємо, що відповідно до ст. 103 КЗпП про нові або зміну діючих умов... Читати відповідь

ВОЄННИЙ СТАН: ПІДПРИЄМСТВО НЕ ПРАЦЮЄ, ЩО РОБИТИ З ПРАЦІВНИКАМИ?

 Якщо працівник воює На мобілізованих працівників поширюються гарантії, встановлені ст. 119 КЗпП. Тобто за ними зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі, незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, у яких вони... Читати відповідь

Як молодим сім’ям отримати безвідсотковий кредит на будівництво житла

Залежно від складу сім’ї, держава може погасити до 50% кредиту. Значна частина людей проживає у винайманому житлі через те, що вони не можуть собі дозволити придбати будинок чи квартиру. Питання володіння житлом набуло неймовірної актуальності для великої кількості людей, які його винаймають. Одним із... Читати відповідь

Чи зобов’язаний роботодавець за свій рахунок закуповувати маски та дезінфектори під час пандемії?

До відділу колективно-договірної та правової роботи ЦК Атомпрофспілки надходять запитання стосовно того, чи зобов’язаний роботодавець за свій рахунок закуповувати маски та дезінфектори під час пандемії?           Повідомляємо, що дане питання підпадає під дію статті 8 Закону України «Про охорону праці», якою зокрема передбачено: «Роботодавець зобов'язаний забезпечити за... Читати відповідь

чи є порушенням трудової дисципліни нез’явлення або запізнення працівника на роботу під час пандемії?

До відділу колективно-договірної та правової роботи ЦК Атомпрофспілки надходять запитання стосовно того,чи є порушенням трудової дисципліни нез’явлення або запізнення працівника на роботу. Нез’явлення працівника на роботу або запізнення є порушенням трудової дисципліни. Але, чи може бути працівник притягнутий до дисциплінарної відповідальності у разі неможливості... Читати відповідь

Які заходи мають вжити роботодавці під час пандемії?

До відділу колективно-договірної та правової роботи ЦК Атомпрофспілки надходять запитання стосовно того, які заходи зобов’язаннівжити роботодавці під час пандемії? Як повідомляє Державна служба України з питань праці, з метою недопущення розповсюдження коронавірусної інфекції,роботодавці зобов’язані... Читати відповідь

COVID-19: допомога з тимчасової непрацездатності виплачується Фондом соцстрахування

На період перебування у спеціалізованих закладах охорони здоров’я, а також під час перебування на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), а також спрямованих на локалізацію та ліквідацію її спалахів та інших... Читати відповідь

Чи належить підприємство до громадських місць?

Кабмін своєю постановою «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 № 211 заборонив під час карантину  перебувати у громадських місцях без засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у т. ч. виготовлених самостійно. До відділу колективно-договірної та правової роботи ЦК Атомпрофспілки надходять запитання стосовно... Читати відповідь

Чи підлягають оплаті листки непрацездатності за сумісництвом? Світлана Токар

Щодо оплати листків непрацездатності за сумісництвом слід керуватись листом Фонду соцстраху з тимчасової втрати працездатності від 17.01.2017 № 5.2-28-65. У листі зазначено наступне: «Відповідно до частини 1 статті 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.99 р. N 1105 підставою для призначення допомоги... Читати відповідь
останні публікації
26.06.2022
Позбавили статусу в Енергетичній Хартії
Договірні сторони Енергетичної Хартії позбавили росію і білорусь статусу спостерігачів у спільноті, а також призупинили тимчасове застосування Договору до...
26.06.2022
У Харкові росіяни обстріляли ядерну установку
Російські війська у суботу, 25 червня, обстріляли дослідницьку ядерну підкритичну установку "Джерело нейтронів" у Харкові. Будівля інституту, де вона...
25.06.2022
Профспілка – адміністрація: важливі комунікації
24 червня за ініціативи Атомпрофспілки у приміщенні Державного агентства України з управління зоною відчуження відбулась зустріч директорів підприємств Зони...
24.06.2022
Україна значно посилить європейську енергобезпеку
Міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі Спільного телемарафону UAразом наголосив, що Україна зміцнить стабільність енергосистеми Європи і може...
24.06.2022
50 урядів перебувають на шляху до ратифікації К190
Конвенція МОП 190 – (Про викорінення насильства та домагань у сфері праці» – та Рекомендація 206 закріплюють право кожної...