Питання-Відповідь
Поставити питання
Актуально з охорони праці
Медичні огляди: мета проведення, види, повноваження комісій Однією із форм моніторингу стану здоров’я працівників є проведення медичних оглядів, що закріплено, зокрема, статтею 49 Конституції України, статтею 26 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», статтею 17 Закону України «Про охорону праці». На сьогодні медичні... Читати відповідьЧи може роботодавець звільняти вагітних та одиноких матерів?
Роботодавець може звільнити вагітну жінку або жінку з дитиною у разі закінчення терміну строкового трудового договору, проте цей процес має свої особливості. Так, Кодекс законів про працю України передбачає, що звільнення у такій ситуації може відбутися лише з обов'язковим працевлаштуванням відповідно до фаху жінки.... Читати відповідьХто має право на допомогу по безробіттю?
Право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Право на допомогу... Читати відповідьЧим переведення працівників відрізняється від переміщення?
Переведення – це зміна умов трудового договору або однієї трудової функції працівника (професії, спеціальності, кваліфікації). Переведення працівника на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації, а також на роботу на інше підприємство або до іншої місцевості, хоча б разом із підприємством,... Читати відповідьЧи можуть працівників допускати до роботи без проходження обов’язкового медогляду під час воєнного стану?
Ні! В Україні відсутні нормативно-правові акти, на підставі яких роботодавець може допустити до роботи тих, хто не пройшов медогляд під час воєнного стану. Роботодавець зобов’язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних... Читати відповідьЯк здійснюється оплата праці у разі збільшення норми тривалості робочого часу?
У разі встановлення нормальної тривалості робочого часу понад 40 годин на тиждень, оплата праці здійснюється у розмірі, збільшеному пропорційно до збільшення норми праці. Читати відповідьЧи можна в разі переведення на інше підприємство "перевести" дні невикористаної відпустки?
Це питання було чітко врегульовано нормами законодавства, але відбулися зміни, обумовлені воєнним станом у країні. Йдеться про ст. 81 КЗпП, яка закріплювала право працівника, який не використав за попереднім місцем роботи свою щорічну основну відпустку і не одержав компенсації за неї, на надання щорічної відпустки... Читати відповідьСкільки років (безперервно чи сумарно) потрібно прожити в зоні гарантованого добровільного відселення 3 категорії ЧАЕС, щоб піти на пенсію після досягнення 54 років?
Право на зниження пенсійного віку є для осіб, які постійно проживали чи працювали в зоні гарантованого добровільного відселення за умови, що вони прожили або відпрацювали в цій зоні станом на 1 січня 1993 року, не менше 3 років. Крім того, є різні умови... Читати відповідьОтримувала допомогу по безробіттю 90 календарних днів, після чого була працевлаштована та пропрацювала понад 6 місяців. Чи можу претендувати на отримання допомоги по безробіттю повторно?
У разі чергового визнання застрахованої особи безробітною в межах двох років, протягом яких виплачується допомога по безробіттю, тривалість її виплати враховується сумарно. Під час дії воєнного стану тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 90 календарних днів. Для осіб передпенсійного віку тривалість виплати допомоги по... Читати відповідьЖитлові субсидії 2022: хто може одержати?
В Україні житлові субсидії призначають тим людям, у кого плата за комунальні послуги є більшою, ніж визначений для них обов'язковий платіж. Оформити субсидію можуть орендарі квартир та переселенці. Оформити субсидію може: той, хто зареєстрований (прописаний) в будинку (квартирі). той, хто не зареєстрований, але фактично проживає у... Читати відповідь