Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2020, 43
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

Хто має право на нові податкові пільги на дошкільну, позашкільну і середню освіту?

Набув чинності один із законів пакету #ЧужихДітейНеБуває 2, яким передбачені податкові пільги для батьків, які витрачають кошти на навчання, творчість і дозвілля своїх дітей. 

Мова йде про Закон «Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України», яким розширено сферу застосування податкової знижки. Якщо раніше існувало право на податкову знижку тільки щодо витрат на середню професійну та вищу освіту, тепер можливо повернути і частину витрат на дошкільну, позашкільну та середню загальну освіту.

Як це працює?

Частина коштів, які батьки витрачають на дитячий садок, спортивну чи музичну школу, спеціалізовану школу тощо, може бути компенсована державою. 

Розмір податкової знижки залежить від ставки податку на доходи фізичних осіб.  Тобто, оскільки ПДФО нині становить 18%, з кожних ста гривень, витрачених на навчання, податкова може компенсувати 18 гривень. При цьому, закон не обмежує суму на податкову знижку, як ще кілька років тому.

Хто має право на податкову знижку?

Отримати податкову знижку може кожен з батьків, хто працює і сплачує податки. Виняток становлять фізичні особи-підприємці.

Як оформити податкову знижку?

Податкова знижка оформлюється у поточному році за попередній календарний рік.

Для цього потрібно написати заяву за зразком, який можна отримати у будь-якій філії ДФС. 

Які документи потрібні?

Крім заяви, знадобляться паспорт, ідентифікаційний код, довідка з роботи про отриманий дохід за минулий рік і сплачені податки, копія свідоцтва про народження дитини, довідка про вартість навчання за рік, договір з навчальним закладом, довідка з навчального закладу про кількість навчальних місяців, платіжні документи, які підтверджують оплату навчання, та декларація про доходи батьків.

Як швидко надійде компенсація?

Після подачі документів до ДФС кошти на рахунок платника податків мають надійти протягом 60 діб.

 

останні публікації
29.10.2020
«Ми так працюємо, живемо та відпочиваємо»
У рамках проведення в 2020 році огляду-конкурсу цехів ВП ЗАЕС «Ми так працюємо, живемо та відпочиваємо» з 16 по...
28.10.2020
Корпоратизація ДП НАЕК «Енергоатом»
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів нараду з питань корпоратизації ДП «НАЕК «Енергоатом»....
27.10.2020
На РАЕС спростовують стереотипи
На РАЕС пишаються своїми представницями у Раді Організації молоді та профспілковому комітеті, де доля жінок сягає 40% і діють...
27.10.2020
ЄФПГО підтримує вимоги медичної профспілки
Європейська федерація профспілок громадського обслуговування (ЄФПГО), яка представляє профспілки всіх європейських країн як у ЄС, так і поза його...
26.10.2020
Напередодні ювілею визначили кращих водіїв РАЕС
Транспортний цех Рівненської АЕС вже цієї неділі відзначає ювілейну 45-ту річницю з дня заснування. Напередодні ювілейної дати та Дня...