Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2019, 6
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

Чи підлягають оплаті листки непрацездатності за сумісництвом? Світлана Токар

Щодо оплати листків непрацездатності за сумісництвом слід керуватись листом Фонду соцстраху з тимчасової втрати працездатності від 17.01.2017 № 5.2-28-65.

У листі зазначено наступне:

«Відповідно до частини 1 статті 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.99 р. N 1105 підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом - копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Згідно з пунктом 30 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 року N 1266 (далі - Порядок), у разі, коли на момент настання страхового випадку застрахована особа працює за сумісництвом, обчислення середньої заробітної плати здійснюється страхувальниками окремо за основним місцем роботи та за сумісництвом. Розрахунковий період у такому разі визначається за кожним місцем роботи окремо.

Страхові виплати та оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця здійснюються на підставі копії виданого в установленому порядку листка непрацездатності, засвідченої підписом керівника і скріпленої печаткою за основним місцем роботи, та довідки про середню заробітну плату за основним місцем роботи. Якщо особа працює на кількох роботах за сумісництвом, додатково додаються довідки про середню заробітну плату за місцями роботи за сумісництвом.

У такому разі сумарна заробітна плата, з якої розраховуються виплати, в період розрахунку за основним місцем роботи та за місцем (місцями) роботи за сумісництвом не може перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.

Норми Порядку не відрізняють окремо внутрішнє та зовнішнє сумісництво.

У разі, якщо застрахована особа на момент настання страхового випадку працює в одній установі за основним місцем роботи та як сумісник, обчислення середньої заробітної плати здійснюється страхувальником окремо за основним місцем роботи та за сумісництвом. При цьому чинним законодавством передбачена наявність копії листка непрацездатності та довідки про заробітну плату за основним місцем роботи незалежно від того, один роботодавець у працівника чи різні. На зворотному боці оригіналу листка непрацездатності вноситься запис про розрахунок матеріального забезпечення за основним місцем роботи, а на зворотному боці його копії - про розрахунок матеріального забезпечення за місцем роботи за сумісництвом.»

останні публікації
15.02.2019
Делегація Міненерговугілля відвідала підприємства
Делегація Міненерговугілля на чолі із заступником Міністра Юлією Підкоморною у межах робочої поїздки до Дніпропетровської та Кіровоградської областей відвідала...
15.02.2019
Місія солідарна з українськими профспілками
13-14 лютого на запрошення українських профспілок в Україні перебувала Моніторингова місія Пан'європейської регіональної ради Міжнародної конфедерації профспілок. У складі...
14.02.2019
Ключі від довгоочікуваної квартири
Ще один працівник Южно-Української АЕС покращив житлові умови своєї сім'ї. Ордер на отримання безкоштовного житла...
13.02.2019
У Києві міжнародний профспілковий моніторинг
У Києві проходить візит моніторингової місії Пан'європейського регіональної ради Міжнародної конфедерації профспілок. Метою місії є ознайомлення зі станом українських...
12.02.2019
На Колегії не домовилися про підвищення зарплати
12 лютого в актовій залі адміністративно-побутового корпусу ДСП «Чорнобильська АЕС» відбулося засідання Колегії Державного агентства України з управління зоною...