Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2022, 6
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

Чи належить підприємство до громадських місць?

Кабмін своєю постановою «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 № 211 заборонив під час карантину  перебувати у громадських місцях без засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у т. ч. виготовлених самостійно. До відділу колективно-договірної та правової роботи ЦК Атомпрофспілки надходять запитання стосовно того, чи належить підприємство до громадських місць?

Визначення терміна «громадське місце» наведено лише у Законі України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» від 22.09.2005 № 2899-IV 

У розумінні Кодексу України про адміністративні правопорушення (КпАП) та Закону № 2899, громадське місце — частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, а також підземні переходи, стадіони.

До громадських місць належать:

• ліфти;

• таксофони;

• дитячі майданчики;

• під’їзди житлових будинків;

• підземні переходи;

• транспорт загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;

• стаціонарно обладнані зупинки маршрутних транспортних засобів

• приміщення та території:

  - закладів охорони здоров’я;

  - навчальних закладів;

  - спортивних, фізкультурно-оздоровчих споруд, закладів фізичної культури і спорту;

• приміщення:

  - закладів ресторанного господарства;

  - об’єктів культурного призначення;

  - органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;

- підприємств, установ та організацій усіх форм власності;

  - готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;

  - гуртожитків;

• аеропорти та вокзали.

Зважайте також на розпорядження органів місцевого самоврядування. Вони мають право встановлювати особливий порядок проведення профілактичних і протиепідемічних, у т. ч. дезінфекційних, та інших заходів (ст. 30 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-III).

 

останні публікації
17.05.2022
«БІЙ ЗА УКРАЇНУ»
У рамках національного мистецького проєкту «Бій за Україну» місто Нетішин відвідав Національний Президентський оркестр. Це було до мурашок по...
16.05.2022
Уранові шахти Кіровоградщини не працюють
Відродження економіки – важлива умова наближення перемоги – вважають в Офісі Президента України. Для досягнення цієї мети розробили план,...
16.05.2022
Посилити роль МАГАТЕ у деокупації ЗАЕС
На цьому наполягають Україна і США — повідомляє прес-служба Міністерства енергетики за підсумками зустрічі міністра Германа Галущенка і тимчасово...
15.05.2022
Відзначено державними нагородами
П’ятьох захисників із Кропивницького, які загинули 12 березня внаслідок авіаудару по військовому аеродрому Канатове, посмертно нагороджено орденом «За мужність»...
15.05.2022
У Верховній Раді проголосували законопроєкт №5371
Верховна Рада у першому читанні проголосувала за законопроєкт №5371 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання...