Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2024, 7
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

Як молодим сім’ям отримати безвідсотковий кредит на будівництво житла

Залежно від складу сім’ї, держава може погасити до 50% кредиту.

Значна частина людей проживає у винайманому житлі через те, що вони не можуть собі дозволити придбати будинок чи квартиру. Питання володіння житлом набуло неймовірної актуальності для великої кількості людей, які його винаймають. Одним із виходів із цієї ситуації є різноманітні пільгові державні кредити чи співфінансування державою купівлі житла. Наприклад, як отримати один із таких кредитів – пільговий довготерміновий кредит молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) житла.

Хто має право отримати кредит.

Пільгове кредитування будівництва житла для молоді регулюється Постановою КМУ № 584 від 29 травня 2001 р., якою затверджений відповідний порядок.

Цей порядок визначає такі цільові категорії громадян:

·        сім'я, в  якій  чоловік та дружина віком до 35 років;

·        неповна сім'я, в якій мати (батько) віком до 35 років має неповнолітніх  дітей  (дитину);

·        одинокі молоді  громадяни віком до 35 років;

·        молоді вчені, подружжя чи родина, у яких принаймні одна особа є молодим вченим.

Іншою ключовою вимогою, якій мають відповідати ці категорії людей, – вони мають потребувати поліпшення житлових умов.

Житловий кодекс визначає 6 основних категорій людей, які потребують поліпшення житлових умов:

·        забезпечені жилою площею менше аніж 13,65 кв. м на особу;

·        які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам;

·        які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань і тому потребують відселення;

·        які проживають за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів;

·        які проживають тривалий час за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності;

·        які проживають у гуртожитках.

Умови надання кредиту.

Кредит надається терміном до 30 років, але не більше ніж до моменту досягнення старшим з подружжя пенсійного  віку. При цьому потенційний отримувач повинен перебувати на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов та підтвердити свою платоспроможність.

Крім того, необхідно внести на особистий рахунок у банку перший внесок у розмірі 6% від загальної вартості будівництва двома частинами: не менш як половину суми – на момент укладання кредитного договору, залишок – під час остаточних  розрахунків  протягом  10   днів   після отримання  в  бюро  технічної інвентаризації технічного паспорта.

Після цього кандидат подає до консультаційного центру ряд документів:

·        заяву про  надання  кредиту;

·        довідку про перебування на квартирному обліку або документи, що підтверджують   необхідність  поліпшення  житлових  умов  для кандидатів,  які постійно проживають на селі;

·        довідку про склад сім'ї;

·        копію свідоцтва про шлюб, паспортні дані;

·        копію свідоцтва про народження дитини;

·        документи, необхідні для    визначення    платоспроможності кандидата;

·        звіт про незалежну оцінку об'єкта купівлі-продажу;

·        документи, що підтверджують  право  на  перевагу в отриманні кредиту  перед  іншими  кандидатами;

·        копію реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Протягом місяця після подачі документів комісія Держфонду сприяння молодіжному житловому будівництву ухвалює рішення про надання кредиту.

Комісія може відмовити не лише у разі невідповідності даних або якщо виявиться більш пріоритетна родина. Також відмовити у кредитуванні можуть і просто через відсутність коштів.

Розмір кредиту та його виплата.

Держфонд кредитує будівництво лише чітко визначеного нормативного метражу житла. Так, Порядком визначено, що на одного члена родини має приходитися 21 кв. м загальної (не лише житлової) площі житла і ще 20 кв. м – на родину.

Тобто, подружжя із двома дітьми може претендувати на кредитування будівництва житла загальною площею 104 кв. м. При цьому варто відзначити, що ви можете побудувати більший будинок, але вартість будівництва понаднормової площі кредитуватися не буде.

Розмір кредиту у грошовому еквіваленті не може перевищувати опосередковану вартість будівництва одного квадратного метра житла у регіоні, помноженої на відповідну квадратуру, та витрат на страхування. Також до суми кредиту додаються відрахування на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури в межах  4% розрахункової  вартості.

Виплачувати кредит позичальник, який будує житло, зобов’язаний почати не пізніше за 15 місяців після першого перерахування коштів зі свого рахунку на будівництво. Відсотки при цьому нараховуються з моменту укладання договору. Сплачувати внески позичальник зобов’язаний щокварталу.

Відсоткова ставка за кредитом залежить від того, хто є позичальником:

·        Одна особа або родина без дітей – 3% річних;

·        Родина (один із батьків) з однією дитиною – 0% річних;

·        Військовослужбовці – 0% на час особливого періоду;

·        Резервісти та військовозобов’язані – 0% на час проходження військової служби під час особливого періоду.

·        Родинам із двома дітьми на додачу до безвідсоткового кредиту компенсують 25% суми кредиту, а родинам із трьома та більше дітьми – 50%.

Віктор Шаповалов, юрист Атомпрофспілки

останні публікації
17.04.2024
За чистоту!
Ми усі прагнемо перемоги та попри війну маємо дотримуватись доброї української традиції — великої спільної толоки....
16.04.2024
Нетішинські шаблісти взяли участь у Чемпіонаті
Юні спортсмени, які тільки розпочинають свій шлях у професійному спорті, на рівних змагалися з досвідченими шаблістами. І хоча цього...
13.04.2024
Діяльність СхідГЗК перевірили інспектори МАГАТЕ
10-11 квітня на ДП «СхідГЗК» працювали інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Мета візиту — перевірка відсутності незаявлених...
15.04.2024
«Перемога залежить від кожного з нас»
У межах загальностанційної патріотичної акції «Я допомагаю ЗСУ!» працівники Рівненської АЕС передали українським військовим 65 FPV-дронів та два квадрокоптери...
14.04.2024
ПАЕС продовжує заходи для дітей
Учні ліцею №4 м Южноукраїнськ корисно та продуктивно провели позаурочний час в інформаційному центрі «Імпульс». Діти стали активними учасниками...