Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2022, 6
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

Я Учасник бойових дій, на службі в ЗСУ з 2012 року. Зараз у декреті. Чи є якась допомога з власним житлом? чи може кредити. Олена А.

1. Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»

Стаття 12. Забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей жилими приміщеннями.

Держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у межах норм і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР, іншими законами, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

2. Питання забезпечення житлом військовослужбовців та членів їхніх родин, включаючи звільнених, регулюється чинним законодавством та зокрема наказом Міністерства оборони України від 31.07.2018 року № 380 «Про затвердження Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями».

Кількість військових та членів їхніх сімей, що перебувають на квартирному обліку, в кожному гарнізоні різна. Проте питання отримання житла, надання відповідних документів та їхнє оновлення крізь однакове.

Інструкцією встановили, що забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей (далі – особи) житловими приміщеннями від Міністерства оборони України здійснюється за рахунок:

·       новозбудованого, вивільненого або придбаного житла;

·       надання грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення (за згодою військовослужбовця);

·       переобладнання нежилих приміщень фонду Міноборони у жилі.

У разі відсутності житлових приміщень, сім’ї розміщують у гуртожитках, а неодружених військових – у спеціально пристосованих казармах (далі – службова жила площа) або військова частина орендує їм житло чи за їх бажанням виплачується грошова компенсація.

Житлові приміщення для постійного проживання та грошова компенсація за належне для отримання жиле приміщення надаються 1 раз протягом усього часу проходження військової служби за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла.

Облік осіб, виплати грошових компенсацій, надання, використання житлових приміщень, тощо, здійснюютьсяжитловими комісіями військових частин.

Основними завданнями комісій визначено:

·       перевірку житлових умов військовослужбовців та членів їх сімей;

·       прийняття рішення з житлових питань, у тому числі із розгляду відповідних рапортів (заяв) військовослужбовців та членів їх сімей;

·       ведення обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов;

·       розгляд заяв, скарг та пропозицій, що виникли під час роботи комісій, та прийом громадян з житлових питань; тощо.

Так, розподіл жилих приміщень між військовими частинами, комісаріатами та квартирно-експлуатаційними установами здійснюється пропорційно до кількості осіб, які потребують поліпшення житлових умов.

Житлова комісія відповідно до наказу начальника гарнізону про розподіл житлової площі між військовими частинами протягом 5 робочих днів прийматиме рішення, та подаватиме його командиру військової частини щодо:

·       надання службових житлових приміщень військовослужбовцям та членам їх сімей;

·       надання жилих приміщень особам для постійного проживання згідно з чергою у військовій частині, яка визначається часом перебування на обліку.

Службові жилі приміщення надаються в межах не менше визначеного рівня середньої забезпеченості громадян жилою площею в населеному пункті, але не більше 13,65 кв. м. жилої площі на одну особу.

3.Проект держбюджету на 2021 рік включає програму забезпечення житлом понад 30 тисяч сімей.

Йдеться про іпотечне кредитування зі ставкою до 7% на весь період кредитування, мінімальним внеском 20%, максимальним строком кредитування 20 років та максимальною сумою позики 2 млн грн.

Крім того, планується варіант фінансового лізингу зі ставкою 5% на весь період і першим внеском 0%. Максимальний строк лізингу - 20 років.

Як зазначається, пріоритет при забезпеченні житлом буде надаватися для військовослужбовців та інших категорій службовців.

Тож військовослужбовцям лишається чекати в наступному році можливості іпотечного кредитування.

останні публікації
17.05.2022
«БІЙ ЗА УКРАЇНУ»
У рамках національного мистецького проєкту «Бій за Україну» місто Нетішин відвідав Національний Президентський оркестр. Це було до мурашок по...
16.05.2022
Уранові шахти Кіровоградщини не працюють
Відродження економіки – важлива умова наближення перемоги – вважають в Офісі Президента України. Для досягнення цієї мети розробили план,...
16.05.2022
Посилити роль МАГАТЕ у деокупації ЗАЕС
На цьому наполягають Україна і США — повідомляє прес-служба Міністерства енергетики за підсумками зустрічі міністра Германа Галущенка і тимчасово...
15.05.2022
Відзначено державними нагородами
П’ятьох захисників із Кропивницького, які загинули 12 березня внаслідок авіаудару по військовому аеродрому Канатове, посмертно нагороджено орденом «За мужність»...
15.05.2022
У Верховній Раді проголосували законопроєкт №5371
Верховна Рада у першому читанні проголосувала за законопроєкт №5371 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання...