Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2022, 6
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

Я учасник бойових дій, сирота та з багатодітної сімї. Свого житла не маю. Чи маю я право отримати житло від влади? Руслан В.

1. Питання забезпечення житлом військовослужбовців та членів їхніх родин, включаючи звільнених, регулюється чинним законодавством та зокрема наказом Міністерства оборони України від 31.07.2018 року № 380 «Про затвердження Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями».

Кількість військових та членів їхніх сімей, що перебувають на квартирному обліку, в кожному гарнізоні різна. Проте питання отримання житла, надання відповідних документів та їхнє оновлення крізь однакове.

Військовослужбовці мають право отримати службове або постійне житло.

Постійне житло та одноразову грошову компенсацію можна отримати  лише за чергою в гарнізоні при наявності 20 років військової служби.

Відповідно до вимог чинного законодавства, на квартирній черзі мають право залишатися лише ті військовослужбовці, що звільняються за станом здоров’я, за скороченням штатів та за віком.

2. Визначення розміру і надання грошової компенсації за житло здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року №728 «Деякі питання забезпечення житлом військовослужбовців та інших громадян».

Така компенсація залежить від кількості членів сім’ї, що перебувають на квартирному обліку, граничної вартості житла, додаткової житлової площі тощо.

Водночас від суми грошової компенсації відраховується житлова площа, яка отримана від держави або безпосередньо від оборонного відомства будь-яким членом сім’ї військового та площа, отримана під час безоплатної приватизації житла.

Членом сім’ї військовослужбовця вважаються ті особи, що внесені в його особову справу у відповідну графу «сімейний стан», зокрема це дружина (чоловік), діти, непрацездатні батьки тощо. Такий порядок визначений наказом Міністерства оборони України від 26.05.2014 року №333 «Про затвердження Інструкції з організації обліку особового складу Збройних Сил України».

Під час отримання постійного житла або грошової компенсації кожен військовослужбовець в обов’язковому порядку повинен надати довідку про участь у приватизації на себе та кожного члена своєї сім’ї з центру надання адміністративних послуг та довідку про невикористання житлових чеків з державної установи «Ощадбанк» за кожним місцем реєстрації, розпочинаючи з 1991 року.

Для отримання службового житла – такі довідки надаються лише з останнього місця реєстрації.

3. Важливим питанням для військовослужбовців залишається квартирний облік.

Для постановки на квартирний облік  військовослужбовець насамперед повинен подати рапорт встановленої форми командиру частини.

Надалі житлова комісія частини перевіряє житлові умови військовослужбовця, про що складається відповідний акт.

Водночас разом із рапортом заявник повинен надати:

·      копії паспортів на всіх повнолітніх членів родини та ідентифікаційні коди з реєстрацією в даному населеному пункті;

·      довідки про перебування на квартирному обліку і забезпеченість житлом коштом Міністерства оборони України з КЕВ (КЕЧ) районів;

·      довідки про реєстрацію з центру надання адміністративних послуг;

·      довідки про перебування на військовій службі у військовій частині;

·      довідки про склад сім’ї;

·      довідки про не перебування на квартирному обліку дорослих членів сім’ї;

·      витяги з державного реєстру про наявність або відсутність житла у всіх членів сім’ї військовослужбовця;

·      витяг з послужного списку.

Разом з рапортом на постійне житло військовослужбовець має право написати і рапорт на отримання службового житла. Проте це не стосується військовослужбовців, що звільнені з військової служби, членів їхніх сімей  та військових, що не здали житло за попереднім місцем служби.

За ведення обліку, прийняття на квартирний облік, зняття з нього тощо відповідають представники житлових комісій військових частин.

 Віктор Шаповалов, юрист Атомпрофспілки

 

 

 

 

останні публікації
17.05.2022
«БІЙ ЗА УКРАЇНУ»
У рамках національного мистецького проєкту «Бій за Україну» місто Нетішин відвідав Національний Президентський оркестр. Це було до мурашок по...
16.05.2022
Уранові шахти Кіровоградщини не працюють
Відродження економіки – важлива умова наближення перемоги – вважають в Офісі Президента України. Для досягнення цієї мети розробили план,...
16.05.2022
Посилити роль МАГАТЕ у деокупації ЗАЕС
На цьому наполягають Україна і США — повідомляє прес-служба Міністерства енергетики за підсумками зустрічі міністра Германа Галущенка і тимчасово...
15.05.2022
Відзначено державними нагородами
П’ятьох захисників із Кропивницького, які загинули 12 березня внаслідок авіаудару по військовому аеродрому Канатове, посмертно нагороджено орденом «За мужність»...
15.05.2022
У Верховній Раді проголосували законопроєкт №5371
Верховна Рада у першому читанні проголосувала за законопроєкт №5371 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання...