Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2022, 6
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

Я учасник бойових дій, маю відкритий кредит в Ощадбанку, на який банк нараховує відсотки. Куди і з якими документами я повинен звернутися, щоб відмінили нарахування відсотків на кредит згідно із законом України?

Дійсно, чинна редакція п. 15 ст. 14 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей" (ЗУ № 2011-ХІІ) передбачає, що: « Військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам та військовозобов’язаним - з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються».

               Особливий період почався 17.03.2014 року (Указ Президента України № 303 “Про часткову мобілізацію”) і триває до нині.

                На жаль, Ви не зазначили чи є Ви військовослужбовцем на цей час, тобто, чи проходите Ви зараз військову службу ? Це важливо тому, що дія ЗУ № 2011-ХІІ  відповідно до п.п. 1) ст. 3 «поширюється на  військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення (далі - правоохоронних органів), Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, які проходять військову службу на території України, і військовослужбовців зазначених вище військових формувань та правоохоронних органів - громадян України, які виконують військовий обов'язок за межами України, та членів їх сімей»;

            Тобто, вказана пільга, щодо не нарахування відсотків, штрафних санкцій, пені за банківським кредитом діє тільки на час проходження військової служби.

             Тому, якщо Ви на цей час проходите військову службу, або з Вас раніше стягувалися проценти за користування кредитом під час військової служби в особливий період, то банк, нараховуючи відсотки, штрафи, пені дійсно порушує Ваші права.

               У цьому випадку Вам необхідно:

  1.             Звернутись до банку з вимогою провести звірку зобов’язань та отримати довідку із сумою залишку заборгованості по тілу кредиту, а також процентах, комісіях, штрафах тощо. Цей етап є важливим задля розуміння реальної «картини» зобов’язання, що буде підтверджено офіційною інформацією від банку.

2.             Звернутись до банку із письмовою заявою про звільнення від сплати процентів, пені, штрафів по кредиту або їх перегляді за минулий період до якої надати підтверджуючі документи (довідки про призов, довідки військових частин, військомату про проходження військової служби, записи військових квитків, посвідчень офіцера) (строк для відповіді до 30 днів).

3.             У разі незадоволення банком зазначених у заяві вимог – звернутись до голови правління банку з аналогічною заявою, у якій навести відомості про попереднє листування з банком. (строк для відповіді до 30 днів).

4.             У разі незадоволення або часткового незадоволення банком зазначених у заяві вимог, або відсутності відповіді – звернутись до суду з позовом до банку. У якості заходів забезпечення позову просити суд тимчасово припинити нарахування платежів за кредитним договором.

                               Юрист Атомпрофспілки Ігор Охріменко

 

останні публікації
21.05.2022
У Держатомрегулюванні розповіли про плани
Під час робочої зустрічі 20 травня керівники Держатомрегулювання та Комісії ядерного регулювання США окреслили подальші напрями двостороннього співробітництва...
21.05.2022
"Енергоатом" збільшив виплати до бюджету
НАЕК "Енергоатом" від початку 2022 року довела рівень платежів до бюджету до 8,9 млрд грн, що майже вдвічі більше,...
20.05.2022
На ЧАЕС найдовша в світі вишиванка
Вишиванка біля входу в адміністративну будівлю Чорнобильської атомної станції пережила російську окупацію....
19.05.2022
До Всесвітнього Дня вишиванки
Сьогодні, 19 травня, працівники Центрального офісу ДП «НАЕК «Енергоатом» взяли участь у патріотичній акції до Всесвітнього Дня вишиванки «Я,...
19.05.2022
Відкритий лист до народних депутатів України
У час тяжких випробувань, які випали на долю нашого багатостраждального народу, коли на плечі простих людей ліг основний...