Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2022, 12
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

Якщо я взяв авто в лізінг, чи можливо згідно п.15 ст.14 платити тільки тіло кредиту та перерахувати кредитні комісії, які вже сплачені в тіло кредиту?

З питання не зрозуміло, але вочевидь його суть стосується військовослужбовця, з урахуванням посилання на п. 15 ст. 14, це може бути Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей».Положення цієї норми регулюють питання банківських пільг військовослужбовців.

Зверніть увагу! Оновлена редакція цієї норми діє з 30.03.2021 року:

Стаття 14.Пільги військовослужбовцям та членам їх сімей

Частина п’ятнадцята:

Військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на весь час їх призову, а військовослужбовцям під час дії особливого періоду, які брали або беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, які перебували або перебувають безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, - штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються.

Тобто, у новій редакції Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» таке право залишили лише для військовослужбовців, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період та армійців, які проходять службу і є учасниками АТО/ООС.

Отже, не всі військовослужбовці, які уклали контракт, можуть скористатись такою пільгою, а лише військовослужбовці-УБД, або ж особи, призвані на військову службу під час особливого періоду на час призову.

На резервістів та військовозобов’язаних пільга не поширюється.

Також, вищезазначеною пільгою вже не можуть скористатися строковики та військові, що проходять військову службу, але не виконували завдання на сході України.

Таким чином,військовослужбовці звільняються від сплати штрафних санкцій, відсотків за користування кредитом не лише стосовно до банків, але і небанківських фінансових установ. Зокрема, це можуть бути кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг.

Але, пільги з погашення основного боргу за кредитною заборгованістю (тіла кредиту) та пільги зі сплати комісій по кредиту – наразі законодавством України не передбачені.

З питання не відома дата отримання кредиту та інші важливі умови.

Однак, щодо погашення тіла кредиту можна звернутись до банку з письмовою заявою про проведення реструктуризації (пункт 3.3. розділу 3 Рекомендацій щодо роботи банків з позичальниками - фізичними особами, які мають заборгованість за споживчими кредитами та потрапили в скрутне фінансове становище, схвалених постановою Правління Національного банку України від 06 серпня 2009 року № 461 «Про заходи щодо забезпечення погашення кредитів») та додати документи, що підтверджують проходження військової служби, а також скрутне матеріальне становище заявника (наприклад, довідка про доходи, розмір заробітної плати тощо).

Які документи потрібні для звільнення від штрафів, пені та відсотків.

Документами для звільнення військовослужбовців від нарахування штрафів, пені та відсотків за користування кредитом є: військовий квиток, у якому в відповідних розділах здійснюються службові відмітки, або довідка про призов військовозобов’язаного на військову службу, видана військовим комісаріатом або військовою частиною, а для резервістів − витяг із наказу або довідка про зарахування до списків військової частини, які видаються військовою частиною (згідно з листом Міністерства оборони України від 21 серпня 2014 року № 322/2/7142).

Зазначені документи можуть видаватися родинам військовозобов’язаних та резервістів для пред’явлення їх за місцем вимоги.

Таким чином, для звільнення військовослужбовців від нарахування штрафів, пені та відсотків за користування кредитом необхідно письмово повідомити банк про проходження військової служби та надати підтверджуючі документи.

Що робити, якщо порушені права за кредитними зобов’язаннями.

У разі порушення прав військовослужбовця за кредитними зобов’язаннями необхідно:

1. Звернутись до банку з вимогою провести звірку зобов’язань та отримати довідку із сумою залишку заборгованості по тілу кредиту, а також процентах, комісіях, штрафах тощо.

2. Звернутись до банку із заявою про звільнення від сплати процентів, комісій, штрафів за кредитним договором та про надання кредитних канікул.

3. У разі незадоволення банком зазначених у заяві вимог – звернутись до керівництва банку з аналогічною заявою, у якій навести відомості про попереднє листування з банком.

4. У разі незадоволення або часткового незадоволення банком зазначених у заяві вимог – звернутись до суду з позовом до банку. У якості заходів забезпечення позову також можна просити суд тимчасово припинити нарахування платежів за кредитним договором.Конец формы

останні публікації
21.07.2022
Україна офіційно приєдналася до МEA
Україна та Міжнародне енергетичне агентство підписали Спільну декларацію про асоціацію, яка забезпечить основу для тіснішої співпраці у сфері енергетичної...
20.07.2022
IndustriAll звернулась до лідерів Європи
Керівники Глобальної спілки IndustriALL і Європейської профспілки IndustriAll звернулись до Президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, Президента Європейської...
19.07.2022
Трудові договори з нефіксованим робочим часом
18 липня Верховна Рада прийняла закон, яким передбачила запровадження в Україні трудових договорів з нефіксованим робочим часом. ...
18.07.2022
Скасовано збереження заробітку мобілізованим
Цим Законом вносяться зміни до КЗпП, які передбачають введення додаткових підстав для розірвання трудових договорів з працівниками. Зокрема, вводиться...
17.07.2022
Ліквідація дискримінації — завдання для профспілок
14 липня відбувся тренінг для молодіжних лідерів Атомпрофспілки у рамках навчального курсу «Молодь під час війни» освітнього проєкту...