Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2021, 46
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

Весь 2011 рік перебував на лікарняному з тяжкими захворюваннями, вийшов на роботу на початку 2012 року і відразу ж попросив відпуску за минулий рік. Тривалість відпустки в мене була 24 дні плюс 4 дні додаткова відпустка за особливі умови. Чи повинні мені надати чергову відпустку за 2011 рік, адже, як мені кажуть, я весь рік не працював і відпустку не заробив? А якщо повинні, то вона буде повна або коротша і виходячи з якого заробітку мені повинні порахувати середній для відпускних? Іван І.

Надання чергових (а вірніше – щорічних) відпусток регулюється Законом України «Про відпустки» та главою V кодексу Законів про працю України, а порядок   обчислення середньої заробітної плати – Постановою КМУ № 100 від 08 лютого 1995р. У відповідності до  ст. 9 ЗУ «Про відпустки» до стажу, що дає право на щорічну основну відпустку входить як час фактичної роботи протягом року (п.1), так і час коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) і йому виплачувалася допомога по державному соціальному страхуванню (п.3).  Як бачимо, закон не передбачає  скорочення тривалості основної відпустки в залежності від тривалості хвороби. Таким чином, час Вашого перебування на лікарняному увійшов до стажу необхідного для отримання основної щорічної відпустки за 2011 рік і право на неї, тривалістю 24 дні  Ви маєте. Але оскільки Ви не були протягом року зайняті на роботах, які давали Вам право на додаткову відпустку, то додаткова відпустка за особливі умови (4 дні), яка надається з урахуванням часу зайнятості в цих умовах (ч.3 ст.8 ЗУ «Про відпустки»,  Вам надана бути не може. За постановою КМУ № 100 (п.2)для оплати часу щорічної відпустки за загальним правилом середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 12 місяців, що передують місяцю надання відпустки. Але оскільки за цей період Ви не мали заробітку по причині хвороби, тобто не з Вашої вини , то  розрахунки проводяться виходячи з установлених працівнику в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу (абз.3 п.4. ПКМУ № 100).

останні публікації
30.11.2021
Щедрий забіг працівників Енергоатому
Щедрий вівторок, або міжнародний «День Добрих справ», цього року в Україні відзначають 30 листопада. Цього дня мільйони людей з...
01.12.2021
Право на об’єднання має бути збереженим!
Голова Cпільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні Григорій Осовий звернувся до Комітету Верховної Ради України...
29.11.2021
Тривають традиційні благодійні акції
Для ВП ЮУАЕС благодійність стала невід’ємною рисою. За свого роду унікальну акцію «Ветеран», під час якої працівники щомісячно перераховують...
26.11.2021
ЧАЕС-Belgoprocess: співробітництво
24-25 листопада ЧАЕС відвідали експерти бельгійської компанії Belgoprocess. Метою візиту було проведення чергового навчального семінару для спеціалістів ЧАЕС...
25.11.2021
Фактичний розмір прожиткового мінімуму
Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє....