Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2018, 20
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

Добрий день. Дружина влаштувалась на роботу 11.08.11р. 06.06.12р. вона пішла на лікарняне у звязку із пологами на 126 днів (по 09.10.12р.). Чи має право вона на щорічну відпустку та матеріальну допомогу до неї після закінчення лікарняного? Дякую.

Державні гарантії та відносини, пов'язані з відпустками, регламентуються Кодексом законів про працю України (КЗпП) і Законом України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР.

Цим законом передбачені особливості поєднання щорічної відпустки з відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами. На відміну від загального порядку і умов надання щорічних відпусток, жінці, яка планує відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами, щорічну відпустку відповідно до спеціального правила, зазначеного у статті 180 КЗпП, частині другій статті 20 Закону «Про відпустки», за її заявою, повинні приєднати до відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами попри тривалість роботи жінки в поточному робочому році.

Під час надання щорічної відпустки вагітній жінці роботодавець має дотримуватися таких правил:

– щорічна відпустка повної тривалості до настання 6-місячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на певному підприємстві за бажанням жінки надається перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї (п. 1 частини сьомої ст. 10 Закону «Про відпустки» ); щорічна відпустка за другий та наступні роки роботи може надаватися в будь-який час відповідного робочого року (частина дев'ята ст. 10 Закону «Про відпустки» );

– щорічна відпустка за бажанням жінки надається в зручний для неї час перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї (п. 3 частини тринадцятої ст. 10 Закону «Про відпустки» );

– щорічна відпустка має бути перенесена на інший період або продовжена у разі настання строку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами (п. 3 частини другої ст. 80 КЗпП, п. 3 частини другої ст. 11 Закону «Про відпустки» ).

Виплата матеріальної допомоги при наданні відпустки регулюється  колективним договором. Тому, не знаючи на якому підприємстві працює працівниця, дати відповідь неможливо.

останні публікації
20.06.2018
В Минприроды создали "чернобыльскую" группу
При Министерстве экологии и природных ресурсов Украины создана рабочая группа по решению неотложных вопросов работников Чернобыльской АЭС....
18.06.2018
Працівник ВП ЮУАЕС встановив рекорд Європи
Перший заступник начальника електроцеху ВП ЮУАЕС Сергій Денисов на Чемпіонаті Світу за версією WDFPF в окремих рухах пауерліфтингу встановив...
18.06.2018
РАЕС відвідала народний депутат Вікторія Войціцька
Народний депутат висловила сподівання щонайменше на готовність новообраного голови НКРЕКП сісти за стіл переговорів для ведення конструктивного діалогу. "Атомна...
13.06.2018
17 червня – День медичного працівника
Шановні лікарі, медсестри, медичні працівники! Сердечно вітаю зі святом – Днем медичного працівника. Ця професія є однією з найбільш гуманних...
12.06.2018
Депутати відвідали рівненську «атомку»
11 червня відбулася планова поїздка представників Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки...