Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2017, 24
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

З 2010 року я працювала у державній установі. У 2012 році пішла у відпустку по вагітності та пологам, а потім по догляду за дитиною до трьох років. У 2015 році вийшла із декретної відпустки, та за період 2011-2012 рік у мене залишилась не використана відпустка. Чи можу я використати цю відпустку одразу, так як компенсацію отримувати не хочу? Прошу надати відповідь з посиланням на законодавство.

Щорічні відпустки надаються відповідно до графіку відпусток, який повинен виконуватися, як роботодавцем так і працівником.

Надання щорічних відпусток є прямим обов’язком роботодавця, і не виконуючи його, роботодавець порушує законодавство про працю, за що передбачена відповідальність.

На підставі частини п’ятої статті 11 Закону  «Про відпустки» забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд, а також ненадання їх протягом робочого року особам віком до 18 років і працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими та важкими умовами чи з особливим характером праці.

Слід зауважити, що на практиці і сам працівник буває «винен» в тому, що не був у відпустці, бо піти у відпустку, та ще й у той термін, який за графіком не співпадає з його бажаннями, він не хоче. Але треба пам’ятати, що роботодавець, виходячи зі свого обов’язку надати працівникові щорічну відпустку, має право відправити в неї працівника. Згода працівника для цього не потрібна..

Законодавством не передбачено терміну давності, після якого працівник може втратити право на використання відпустки за минулі робочі роки. Немає також заборони надавати в майбутньому щорічну відпустку, невикористану у поточному році. Це означає, що відпустки, не використані в минулих роках, не «зникають». Тому, якщо з якихось причин працівник не скористався своїм правом на щорічні відпустки протягом кількох попередніх років, він має право використати всі дні цих відпусток. Такої думки дотримується і Мiнпрацi в листі вiд 22 лютого 2008 р. № 33/13/116-08.

Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка (частина друга ст. 12 Закону  «Про відпустки»).

Але якщо відпустки за минулі роки не включені до графіку щорічних відпусток поточного року, то конкретний строк їх   надання повинен бути узгоджений  працівником та роботодавцем, бо від цього залежить трудовий процес.

 

останні публікації
15.06.2017
От противостояния к социальному диалогу
Глобальный союз IndustriALL совместно с Международной организацией труда (МОТ) провели семинары по подготовке и проведению коллективных переговоров на предприятиях...
14.06.2017
Профсоюзы против насилия в отношении женщин
Европейская конфедерация профсоюзов опубликовала отчет о том, как профсоюзы могут помочь в предотвращении, налаживании работы и искоренении насилия в...
13.06.2017
Парламентські слухання з пенсійної реформи
Пріоритетність додержання страхових засад при реформуванні пенсійної системи -таку тему було обговорено на парламентських слуханнях, які відбулися 7 червня...
13.06.2017
Встановлять пам’ятну скульптуру герою-ліквідатору
Кращий ескізний проект скульптурної композиції вже визначено. Переможцем відкритого конкурсу, який тривав з 10 березня по 1 червня поточного...
16.06.2017
Пенсії призначатимуться за єдиною формулою
На прес-конференції для представників регіональних засобів масової інформації Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив про неприпустимість подальшого існування привілейованих...