Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2024, 12
   

П. Прудніков: «Лише у первинках — реальне життя»

18.03.2021

Павло Прудніков: «Лише у первинках — реальне та конкретне профспілкове життя»

 Напередодні VIII З’їзду Федерації профспілок України, який відбудеться 24 березня 2021 року, в членських організаціях ФПУ триває обговорення програмних документів З’їзду.

 Власним баченням щодо змін, які назріли у вітчизняному профспілковому русі, що найближчим часом можна змінити у ньому та в якому напрямі рухатися профспілкам, — розмірковує делегат З’їзду ФПУ, заступник голови Атомпрофспілки Павло Прудніков.

 — Профспілковий рух в Україні перебуває у кризі. Звісно, це не оптимістична думка і, найімовірніше, суб’єктивна, але я це стверджую, бо за останні 20 років було висловлено чимало ідей, прогресивних і класних, проте, на жаль, ідеї ці так і залишилися нереалізованими і здебільшого існують лише «на папері».

 Наведу одне із гасел, навколо якого точаться розмови ще з початку 2000-х років і яке не втратило своєї актуальності донині. Йдеться про міцну первинку. Вона має стати основою і для ЦК Атомпрофспілки, і для більших профспілкових об’єднань. Про це ми неодноразово казали і на своїх з’їздах, і на з’їздах Федерації профспілок України. І що більше ми працюємо, то більше переконуємося: це гасло своєї актуальності не втратило.

 На мою думку, весь профспілковий рух, як би ми його глобально не уявляли і не думали, які ми сучасні та прогресивні, приречений на невдачу, якщо в нас не буде справжніх, потужних первинок. Уся робота та ідеологія, усі ресурси і ЦК Атомпрофспілки, і Федерації, і обласних профоб’єднань мають бути спрямовані саме на роботу з первинками. Бо там є реальне та конкретне профспілкове життя, праця з ранку до вечора, спілкування з членами профспілок, про яких ми так багато говоримо і яких, на жаль, більшість із профспілкових функціонерів мало бачать.

 Ми намагаємося вирішити проблему скорочення профспілкового членства... А вона також там — на первинному рівні.

 Працівники спілкуються безпосередньо з головою цехкому або з головою профкому і по них вони судять і про профспілку. Дають позитивну оцінку, коли бачать плідну роботу профспілки, або ж негативну, якщо такої роботи немає. І не важливо, чи це маленька первинка на 20 осіб, чи велика — на 20 тисяч, від масштабів мало що залежить. Потрібно працювати з людьми, щоденно спілкуватися з ними, надавати їм допомогу. Саме на первинному рівні допомагають конкретній людині у конкретній справі. Там живе профспілкова ідея, там вона трансформується відповідно до сучасних вимог і приваблює спілчан, або не приваблює…

 Чому люди вступають до профспілки? Насамперед – для захисту своїх трудових прав. Саме це має сприяти залученню до наших лав нових прихильників. Якщо ми втратимо міцну первинну ланку, з якої взагалі створюється наш профспілковий рух, то гріш нам ціна. Ось це і має бути головним вектором у нашій роботі.

 Хотів би звернутися до делегатів VIII З’їзду й закликати їх не зазирати за горизонт, а насамперед подивитися на своїх членів профспілки і працювати з ними, більше спілкуватися з людьми, які прийшли та залишаються у профспілках, сподіваючись, що саме профспілка — це їхня страховка від життєвих негараздів, що це їх захист і підтримка. Врешті-решт, можливість кудись прийти зі своєю проблемою та розповісти про неї.

 Щодо кризи профспілкового руху. Передусім необхідно визначитись, яким чином сьогодні, в умовах, що склалися, діяти профспілкам. Профспілковий рух як в Україні, так і в усьому світі дуже трансформується. Є так звані «альтернативні», або «незалежні» профспілки, та й вони не дають на це відповіді, а здебільшого говорять про страйки, не пропонуючи ніяких інших, більш сучасних способів боротьби за права спілчан.

 Але зважаючи на те, що від індустріальної епохи ми перейшли до епохи інформаційної, страйк — це інструмент ще минулого сторіччя. Сьогодні він не дуже дієвий, він не працює в деяких галузях промисловості, він не є універсальним засобом. А ось правильно організований інформаційний супротив, або грамотно проведені перемовини — це дає свої плоди завжди! Тобто нам потрібно віднайти нові, сучасні інструменти у своїй роботі, які б відповідали сьогоденню.

 Вони ще у стадії напрацювань. Ми їх ще не вигадали. І така ситуація не тільки у нас, а й в усьому світі. Профспілки перебувають у пошуку. І хто першим віднайде адекватні методи впливу, що відповідають сучасності, рівню освіти, інформаційним потокам, бажанням людей, — той і буде «на коні».

 Я, до речі, припускаю, що саме в Україні, через кризу, яку ми переживаємо, і будуть вперше знайдені оці потрібні способи профспілкової роботи. І через це, можливо, ми першими знайдемо новітні інструменти та будемо лідерами у профспілковому русі світу.

 Отож час змін настав і вони, ці зміни, справді, мають відбутися!

Газета «Атомник України»

Читайте також:

11.06.2024
Профспілка підтримує трудовий колектив
Профспілка підтримує трудовий колектив
Суперечності між Міністерством енергетики України і Київським науково-дослідним та проєктно-конструкторським інститутом «Енергопроект» (КІЕП), який працює над комплексними проєктами будівництва...
04.06.2024
Мирний атом: від розщеплення до приручення
Мирний атом: від розщеплення до приручення
Кожної третьої суботи травня в Україні відзначають День науки. Як ніде в іншій сфері діяльності, наука присутня в атомній...
02.05.2024
Профспілки, святкуючи Першотравень
Профспілки, святкуючи Першотравень
Цього року близько чотирьох мільярдів людей у більш ніж 40 країнах світу матимуть можливість взяти участь у виборах. Це...
01.05.2024
Українським атомникам аплодували
Українським атомникам аплодували
Програми галузевого навчання та розвитку – невід’ємна складова співпраці Енергоатома з Паризьким центром Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій...
останні публікації
25.06.2024
Кабмін затвердив членів наглядової ради НАЕК
До наглядової ради Енергоатом обрано трьох незалежних членів і двох представників держави, йдеться в розпорядженні Кабінету міністрів № 566-р....
24.06.2024
Міжнародна солідарність
З 18 по 20 червня 2024 року у Палаці парламенту в Бухаресті (Румунія ) проходив 11-й Конгрес Європейської федерації...
22.06.2024
Підтримка профорганізацій, які під окупацією
Семінар із такою назвою відбувся на початку червня у Львові за підтримки і фінансування Фонду ім. Фрідріха Еберта. Для...
23.06.2024
Одноденний заробіток кожного працівника - на ЗСУ
Акція «Допомога захисникам України» триває. Колектив Південноукраїнського енергокомплексу за рахунок відрахувань одноденних заробітків продовжує надавати підтримку військовим частинам,...
22.06.2024
Power to Union Youth
Під таким лозунгом наприкінці травня в Німеччині відбувся міжнародний молодіжний кемпінг, організований Європейською Конфедерацією профспілок і Конфедерацією німецьких профспілок....