Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2022, 12
   

Відбулося засідання Правління ГО «УкрЯТ»

29.11.2021

Відбулося засідання Правління ГО «УкрЯТ» щодо підсумків роботи Товариства у 2021 році та планів на наступний рік

23 листопада в Києві відбулося засідання правління ГО «УкрЯТ», під час якого було підбито підсумки діяльності Товариства за 2021 рік та прийнято план роботи на наступний рік.

Відкрив засідання президент УкрЯТ Володимир Бронніков, який подякував членам Товариства та відокремленим підрозділам УкрЯТ за проведену плідну роботу протягом року, а також наголосив на важливості активізації експертного та наукового потенціалу Товариства для підтримки проектів розвитку атомної галузі, зокрема будівництва нових енергоблоків АЕС.

Зі звітною доповіддю виступив виконавчий секретар ГО «УкрЯТ» Данило Лавренов, у якій доповів про проекти, реалізовані Товариством та його відокремленими підрозділами у 2021 році. Попри продовження карантинних обмежень у зв’язку із пандемією COVID-19, УкрЯТ вдалося реалізувати багато запланованих на 2021 рік заходів та подій. У 2021 році Українське ядерне товариство стало співорганізатором кількох міжнародних конференцій та круглих столів.Зокрема Міжнародної науково-практичної конференції «30 років на варті безпеки: досягнення, пріоритети та плани», проведеної разом з НАЕК «Енергоатом» з нагоди 30-ї річниці незалежності України. Спільно з Радою молодих вчених при Відділенні фізико-технічних проблем енергетики НАНУ та за сприяння Національної академії наук України і НАЕК «Енергоатом» було проведено III Міжнародний круглий стіл-конференцію «Перспективи впровадження інновацій у атомну енергетику». Також до 25 річниці ДП «НАЕК «Енергоатом» УкрЯТ долучилося до проведення міжнародної конференції «Атомні можливості для розвитку країни». Крім того, заходи відбувалися і у онлайн-форматі: разом із Європейським ядерним товариством було проведено міжнародний круглий стіл, присвячений особливостям роботи енергосистем з базовою генерацією АЕС в умовах стрімкого зростання частки ВДЕ та майбутнього співіснування атомної енергетики і відновлювальних джерел енергії.

Окремо Данило Лавренов зупинився на роботі, проведеній відокремленими підрозділами Товариства. Зокрема за участі ВП ГО «УкрЯТ» багато подій інформаційно-просвітницького напрямів було організовано в містах-супутниках АЕС. Це спортивні змагання, музичні фестивалі та конкурси. Також успішно було проведено конкурс рефератів «Ядерна енергія і світ» серед учнівської молоді, фінал якого попри онлайн-формат зібрав рекордну кількість учасників.

Активно здійснювалась робота і у видавничому напрямі. Відокремленими підрозділами на базі ІПБ АЕС та НВП «Атомкомплексприлад» було підготовлено до друку два видання, які стануть у нагоді не лише фахівцям, але й усім охочим розширити свої знання про галузь - монографію «Об’єкт «Укриття» в умовах нового безпечного конфайнмента» (ІПБ АЕС) та учбовий посібник «Спектрометрія іонізуючих випромінювань» (НВП «Атомкомплексприлад» та ІПБ АЕС). Також опубліковано третій Аналітичний звіт «Вплив ядерної Галузі на розвиток України», у якому крім комплексної оцінки діяльності підприємств ядерної енергетики та промисловості, їхнього сукупного внеску у економіку, соціальну сферу та екологію України, проведено аналіз економічного впливу проектів нового будівництва енергоблоків АЕС на ВВП, зайнятість та інші макроекономічні показники.

У 2021 році у напрямі міжнародної діяльності плідною була співпраця з Європейським ядерним товариством. Зокрема за сприяння ГО «УкрЯТ» делегація представників молодіжних секцій ЄЯТ та Бельгійського ядерного товариства відвідала з технічним візитом Чорнобильску АЕС та Зону відчуження. Учасники візиту обмінялися досвідом з українськими колегами щодо питань безпеки АЕС, виведення з експлуатації енергоблоків, зокрема на прикладі ЧАЕС, поводження з відпрацьованим ядерним паливом, а також обговорили можливі спільні проекти з УкрЯТ.

Також членами Правління були розглянути плани діяльності на 2022 рік. План робіт включає загалом 38 заходів по 5 основних напрямках, з яких:

·                13 заходів - науково-прикладна робота: науково-практичні конференції, семінари, круглі столи, освітні заходи, аналітичні звіти, робота експертних групи за стратегічними завданням, науково-аналітичної секції УкрЯТ, а також проведення конкурсу рефератів.

·                14 заходів - інформаційно-просвітницька робота: робота зі студентами та молоддю, проведення освітніх зустрічей, реалізація інформаційно іміджевих проектів, проведення молодіжних форумів та участь у подіях міст-супутників АЕС.

·                5 заходів - взаємодія з партнерами: взаємодії із партнерськими організаціями, серед яких Європейське ядерне товариство, ЯТ Європейських країн, ГО «СВАЕПУ, АУЯФ та ін.

·                5 заходів - видавницька та рекламна діяльність: це інформування наших членів, громадськість та інших зацікавлених осіб про діяльність Товариства, а також випуск журналу «Ядерна енергетика та довкілля»

·                1 захід – організаційна робота: проведення засідань Правління Товариства.

По завершенні звітування члени засідання перейшли до обговорення актуальних завдань, що стоять перед Товариством – активізації роботи науково-аналітичної секції ГО «УкрЯТ» та експертної роботи членів Товариства з реалізації перспективних проектів ядерної галузі та нового будівництва.

Також Правлінням було прийнято рішення щодо активного залучення ветеранів атомної енергетики для експертизи та вирішення завдань із проектування та спорудження нових енергоблоків, а також підготовки всіх категорій персоналу для безпечної експлуатації АЕС.

УкрЯТ

Читайте також:

21.07.2022
Новий закон: гарний для роботодавців
Новий закон: гарний для роботодавців
Президент України підписав Законопроект № 7251 "Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин". Експерти помітили,...
21.07.2022
Науковці Академії запропонували нову методику
Науковці Академії запропонували нову методику
В Інституті геохімії навколишнього середовища НАН України розробили та відпрацювали нову методику комплексних геоекологічних досліджень уранових родовищ різних генетичних...
19.07.2022
СБУ зібрала докази ядерного тероризму окупантів
СБУ зібрала докази ядерного тероризму окупантів
Служба безпеки України зібрала докази ядерного тероризму російських військових на території зони відчуження Чорнобильської атомної електростанції з 24 лютого...
11.07.2022
Досягнення рівності в оплаті праці
Досягнення рівності в оплаті праці
Рівна оплата за рівноцінну роботу є визнаним правом людини, чоловіків і жінок. Це право закріплено у Конвенції МОП №...
останні публікації
21.07.2022
Україна офіційно приєдналася до МEA
Україна та Міжнародне енергетичне агентство підписали Спільну декларацію про асоціацію, яка забезпечить основу для тіснішої співпраці у сфері енергетичної...
20.07.2022
IndustriAll звернулась до лідерів Європи
Керівники Глобальної спілки IndustriALL і Європейської профспілки IndustriAll звернулись до Президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, Президента Європейської...
19.07.2022
Трудові договори з нефіксованим робочим часом
18 липня Верховна Рада прийняла закон, яким передбачила запровадження в Україні трудових договорів з нефіксованим робочим часом. ...
18.07.2022
Скасовано збереження заробітку мобілізованим
Цим Законом вносяться зміни до КЗпП, які передбачають введення додаткових підстав для розірвання трудових договорів з працівниками. Зокрема, вводиться...
17.07.2022
Ліквідація дискримінації — завдання для профспілок
14 липня відбувся тренінг для молодіжних лідерів Атомпрофспілки у рамках навчального курсу «Молодь під час війни» освітнього проєкту...