Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2024, 10
   

МКП у Всесвітній день боротьби за гідну працю

11.09.2023

Заклик МКП у Всесвітній день боротьби за гідну працю

7 жовтня, у Всесвітній день боротьби за гідну працю, МКП закликає "Настав час для підвищення заробітної плати", щоб зменшити величезний тиск на працюючих людей та їхні сім'ї через інфляцію, спричинену прибутками корпорацій.

За останні 40 років частка світового багатства, яка йде на заробітну плату, скоротилася на 13%, навіть незважаючи на те, що світова економіка збільшилася в чотири рази. Це значною мірою є результатом зменшення кількості профспілок, спричиненого довготривалою ерозією прав трудящих, детально описаною в Глобальному індексі прав МКП.

Працівники все частіше змушені вдаватися до страйків, оскільки роботодавці отримують прибутки для себе та акціонерів, відмовляючись задовольняти навіть скромні вимоги щодо оплати праці.

Замість того, щоб підтримати трудящих та їхніх утриманців, уряди багатьох країн стають на бік босів і утримують реальну вартість заробітної плати на такому низькому рівні, що сім'ї борються за виживання. Минулого року право на страйк було порушено в дев'яти з 10 країн.

Новий соціальний договір

Виконуючий обов'язки Генерального секретаря МКП Люк Тріангл сказав: "Заробітна плата займає центральне місце в Новому соціальному договорі і є основою для стійкої і справедливої економіки. Багато роботодавців відмовляються ділитися процвітанням з працівниками, які виробляють товари і надають послуги, що створюють багатство, а в умовах, коли корпоративне ухилення від сплати податків досягло рекордно високого рівня, державний сектор також відчуває брак ресурсів, необхідних для забезпечення гідного рівня оплати праці.

Коли роботодавці обмежують заробітну плату, уряди повинні втрутитися, гарантуючи право на організацію профспілок і ведення колективних переговорів, а також прожитковий мінімум, встановлений законом або домовленість про мінімальну заробітну плату. Близько 20 відсотків працівників формального сектору економіки у світі залежать від мінімальної заробітної плати.

Центральні банки також повинні вийти за межі застарілого і спростованого підходу, який полягає у стримуванні заробітної плати для подолання інфляції. Доведено, що корпоративна жадібність і спекуляції призводять до зростання цін. Минулого року 722 корпорації отримали 1 трильйон доларів США надприбутків, в той час як реальна заробітна плата одного мільярда працівників впала на 746 мільярдів доларів США».

Члени профспілок заробляють більше, ніж працівники, які не є членами профспілок, на 10-25%, і хоча на об'єднаних у профспілки робочих місцях ця надбавка до заробітної плати може бути меншою, це пояснюється тим, що всі працівники, включаючи тих, хто не є членами профспілок, отримують вигоду від ставок заробітної плати, встановлених профспілками.

Гендерний розрив в оплаті праці, який наразі становить близько 20% у всьому світі, є значно меншим там, де жінки є членами профспілок, і в багатьох випадках практично усувається завдяки колективним переговорам.

Профспілки в усьому світі також борються проти нерівності в оплаті праці, мінімальної заробітної плати та експлуататорських ставок оплати праці для мігрантів, молодих працівників та інших груп, що зазнають дискримінації.

Нещодавній звіт МКП надає прямі докази того, як завдяки діям профспілок вдалося домогтися значного підвищення мінімальної заробітної плати.

"Найкращий, а часто і єдиний спосіб для працівників отримати гідну заробітну плату - це вступити до профспілки", - додав Люк Тріангл.

Читайте цю статтю онлайн.

Міжнародна конфедерація профспілок (МКП) представляє 191 мільйон членів 337 членських організацій у 167 країнах і територіях.

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, звертайтеся до прес-служби МКП за телефоном +32 2 224 02 53 або електронною поштою: press@ituc-csi.org

https://www.ituc-csi.org/World-Day-for-Decent-Work-It-s-Time-for-a-Pay-Rise

Переклад -

Департамент міжнародних зв’язків апарату ФПУ

 

Читайте також:

02.05.2024
Профспілки, святкуючи Першотравень
Профспілки, святкуючи Першотравень
Цього року близько чотирьох мільярдів людей у більш ніж 40 країнах світу матимуть можливість взяти участь у виборах. Це...
01.05.2024
Українським атомникам аплодували
Українським атомникам аплодували
Програми галузевого навчання та розвитку – невід’ємна складова співпраці Енергоатома з Паризьким центром Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій...
26.04.2024
Ветерани «тихої ядерної»
Ветерани «тихої ядерної»
«Товариство ветеранів-інвалідів ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС» стало першою в СРСР профспілковою організацією, яка почала дбати про захист прав...
11.04.2024
Хто допомагає Україні відновлювати енергетику?
Хто допомагає Україні відновлювати енергетику?
13 країн, понад 20 установ та приватні інвестори. Хто допомагає Україні відновлювати енергетику?...
останні публікації
23.05.2024
Притягнути Росію до відповідальності
22 травня 54 делегації Міжнародного агентства з атомної енергії підтримали підготовлену Україною заяву про загрози ядерній та радіаційній безпеці,...
22.05.2024
22 травня – Міжнародний день біорізноманіття
Попри війну Україна продовжує роботу щодо впровадження заходів зі збереження біорізноманіття: ...
21.05.2024
Домовленостей досягнуто
16 травня 2024 року відбулася нарада за участю представників робочих груп ДАЗВ України та Атомпрофспілки щодо узгодження положень проєкту...
20.05.2024
Відбулось засідання INWUN
17 травня відбулось онлайн засідання Мережі профспілок атомного сектору (INWUN), яке діє в рамках ГС IndustriALL....
19.05.2024
Кікбоксери-чемпіони
Спортсмени з міста-супутника ХАЕС вибороли три золоті та одну бронзову нагороду на чемпіонаті України з кікбоксингу WAKO серед учнів...