Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2023, 20
   

«Працівники – це найбільший вклад у відновлення

27.07.2023

Заступник Генерального секретаря Глобального союзу IndustriALL Кемаль Озкан: «Працівники – це найбільший вклад у майбутнє відновлення України»

Від імені двох профспілок:  Глобального та Європейського союзів IndustriALL, які представляють понад 50 мільйонів працівників у 140 країнах світу, зайнятих у гірничодобувній, енергетичній та переробних галузях, хочу  висловити почуття шани та подяки українським колегам. Українці – хоробрі люди, які борються за свою свободу. Профспілки України показали свій потужний потенціал профспілкової боротьби. Маю надію, що їм буде надано відповідну повагу в європейському профспілковому русі, до якого вони вже доєдналися.

Боротьба за європейське майбутнє України – тепер це не тільки відповідальність профспілок України, а й усієї великої Європейської профспілкової родини.

Головне наше занепокоєння сьогодні – стан працівників на окупованих територіях. Зафіксовано багато порушень їхніх прав, у тому числі право виїжджати, насильницька депортація, примус працювати та тортури, примусове надання громадянства, зміни підпорядкування профспілок тощо. Ми маємо продовжувати фіксувати такі порушення і говорити про ці злочини світу. Хочу, щоб голос профспілок був почутий. Ми практично єдині, хто спроможний захищати їхні права.

Ще одне важливе питання – зміни законодавства в Україні. Ми не задоволені процесом, як це відбувається, і тим, чому саме зараз, під час війни, в Україні змінюють трудове законодавство. До того ж будь-які трудові реформи мають проводитись у рамках соціального діалогу. А він не підтримується в Україні. Чи можна створити гармонійне суспільство без соціального діалогу? Ні. Бо соціальний діалог – це активи для поліпшення умов життя людей.

Ми наполягаємо, щоб українська влада діяла відповідно до законодавства України та міжнародних стандартів. Дуже важливо створити таке середовище, щоб усі в державі відчували себе захищеними. Це особливо важливо для того, щоб повернулися в Україну ті працівники, хто виїхав за кордон. Без дотримання в Україні соціальної справедливості мотивації повернутись у них не буде.

Профспілки України мають своє бачення майбутнього – що необхідно зробити, щоб в Україні була потужна економіка. Щоб держава виробляла автомобілі, літаки, а не лише сировину на експорт. Для цього в країні має бути ефективний соціальний діалог, відповідна державна політика і захист вітчизняних працівників.

У нашому обговоренні пролунали важливі тези. Серед них – інтеграція  України у перспективі з європейською промисловою політикою. Соціальні передумови для цього вкрай важливі. Тому зберігатимемо твердість, працюватимемо з Міжнародною організацією праці, Європейським союзом – ці дві установи мають критичне значення для справедливого в Україні законодавства про працю.

Україна зазнала жахливих руйнувань. Їй необхідна міжнародна підтримка, потужні інвестиції. Потреби у кредитах, інвестиціях мають бути задоволені не коштом працівників. Працівники – це найбільший вклад у майбутнє відновлення країни. Тому мають бути захищені їхні права. Ми проти допомоги та інвестицій, якщо вони будуть надані за рахунок порушення прав працівників. Це наша червона лінія, наше попередження всім міжнародним співтовариствам. Над цим ми разом будемо продовжувати працювати.

 

 

 

 

                            

Читайте також:

22.09.2023
Це наша місія – робити профспілки ближчими
Це наша місія – робити профспілки ближчими
З 11 по 16 вересня 2023 року в Києві перебував Ерік Лі – засновник американської інтернет-платформи профспілкової солідарності LabourStart....
21.09.2023
Про ціну вільного життя під мирним небом
Про ціну вільного життя під мирним небом
Щодня війна народжує нових героїв, і їхні вчинки мають залишитися в історичній пам’яті. Одними з тих, хто нотує цю...
11.09.2023
МКП у Всесвітній день боротьби за гідну працю
МКП у Всесвітній день боротьби за гідну працю
7 жовтня, у Всесвітній день боротьби за гідну працю, МКП закликає "Настав час для підвищення заробітної плати", щоб зменшити...
09.09.2023
Інформація про стан соціально-трудових відносин
Інформація про стан соціально-трудових відносин
Упродовж січня-серпня 2023 року Національна служба посередництва і примирення (далі - НСПП) сприяла (далі - КТС(К)) (3 - на...
останні публікації
01.10.2023
День захисників і захисниць
У зв’язку з реформою церковного календаря святкування Дня захисників і захисниць України, що припадає на Покрову Пресвятої Богородиці, перенесли...
30.09.2023
Ще більше допомоги для наближення Перемоги
Днями на пристанційному майданчику Південноукраїнської атомної електростанції відбулась чергова передача допомоги. Цього разу колектив цеху радіаційної безпеки (ЦРБ)...
01.10.2023
Комбінатівці — у призерах змагань
Ветерани ДП «СхідГЗК» Микола Берест, Іван Даценко (служба інформаційних технологій) та геолог Інгульської шахти Володимир Савицький, не змінюючи традиції,...
29.09.2023
Три «золота» Кубку світу на колісних кріслах
Нетішинець Іван Сівак здобув три «золота» Кубку світу з танців на колісних кріслах....
29.09.2023
Очікуване призначення
Рафаеля Гроссі переобрано генеральним директором МАГАТЕ ще на чотири роки....