Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2024, 12
   

Колегіум Атомпрофспілки змінює формат

18.06.2022

Колегіум Атомпрофспілки змінює формат

Попри війну профспілка має зберігати ефективність своєї роботи, а для цього доводиться вносити корективи у підходи відповідно до обставин і потреби спілчан. Освітній профспілковий проєкт «Колегіум Атомпрофспілки» також змінює формат. Як розвиватиметься цей профспілковий напрям, розповідає прес-секретар Атомпрофспілки, голова Організації молоді Атомпрофспілки Павло Олещук.

— Отже, освітній проєкт «Колегіум Атомпрофспілки» продовжить своє життя?

— З такою ініціативою виступив Центральний комітет Атомпрофспілки. Коли ми запропонували Володимиру Ковальчуку, з яким ми довго і плідно співпрацювали до повномасштабного вторгнення рф, юристу і чудовому лектору Чернігівського навчального центру профспілок, на базі якого ми переважно проводили наші профспілкові навчання, він радісно відгукнувся. І одразу почали обмірковувати з ним програму майбутнього онлайн заходу, бо вживу аудиторію зібрати в умовах війни, на жаль, не є можливим.

Володимиру запропонували бути не лише лектором, а й координатором заходу, адже він, як і Віталій Копиш, який нині захищає Україну у лавах ЗСУ, були «кращими профспілковими лекторами» — таке звання вони отримали від ФПУ, мали великий досвід роботи з групами і чималі навички організації як офлайн, так і онлайн навчання. До речі, хлопці є членами Атомпрофспілки, свого часу вони створили первинну профспілкову організацію у Навчально-методичному центрі Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, який був базовим у системі профспілкового навчання. На жаль, через російське вторгнення в Україну ми цей навчальний профспілковий заклад втратили. А це був класний профспілковий бренд…

— Символічно, що Атомпрофспілка відкривала свій освітній проєкт «Колегіум» саме у Чернігові, де є теж Колегіум, одна з найстаріших середніх шкіл в Україні. З чого Атомпрофспілка починала своє навчання?

— Перший захід освітнього профспілкового проєкту «Колегіум Атомпрофспілки» стартував у Чернігові 12-14 квітня 2019 року. Семінар мав назву: «Розвиток компетенцій молодих профспілкових лідерів та базові цінності профспілки». Потім були навчання з медіаграмотності для відповідальних за інформаційну роботу представників молодіжних організацій профспілки, декілька заходів було присвячено гендерній політиці в енергетиці тощо. Колегіум виявився найефективнішою формою профспілкового навчання.

Йдеться не лише про практичні навички набуття лідерських якостей, обмін корисним професійним досвідом, про вказівки для підвищення ефективності профспілкової роботи, просто безпосередні знайомства. Проєкт Атомпрофспілки дав змогу молоді підприємств атомно-промислового комплексу відчути себе ОДНІЄЮ СПІЛЬНОТОЮ, об’єднаною спільними ідеями та цінностями. Тому необхідно відновити таке навчання.

— Передбачається зміна формату навчання. Які саме зміни відбудуться?

— Якщо раніше ми надавали перевагу виключно безпосереднім зустрічам, «живому» спілкуванню, зараз через війну такі заходи провести неможливо. Вирішено проводити навчання в режимі онлайн. Відповідно, якщо раніше ми збирали учасників, і навчальні цикли — це були декілька безперервних днів навчання, онлайн освіта вимагає інших підходів. Ми плануємо, що навчання буде «більш розтягнуте» у часі, лекції відбуватимуться раз на тиждень, наприклад, щовівторка, і триватимуть усього півтори-дві години. Як засвідчує досвід, більш тривалі онлайн сесії недоцільні. Одну лекцію буде присвячено одній темі. Таким чином, за місяць учасники прослухають чотири тематичні лекції, закріплять їх у групах на практичних заняттях.

— Які теми передбачається висвітлювати?

— Теми визначають організатори за попереднім узгодженням на рівні Центрального комітету Атомпрофспілки. Але, напевне, з цих чотирьох підкурсів, які входять до цілого курсу навчання, два буде присвячено змінам у законодавстві під час воєнного стану. Будемо говорити про захист працівників, про відпустки, призупинення трудових договорів тощо. Другу частину навчання буде присвячено психологічним аспектам. Психолог Ірина Глушко працюватиме з аудиторією, аби показати, якою важливою під час війни є національна єдність. Зараз люди подекуди замикаються у собі, на своєму страху, болю і проблемах.

 Буде порушено також тема волонтерства. Як не перегоріти на цьому шляху і залишатися бути корисними. З початком війни активісти Атомпрофспілки у більшості своїй стали волонтерами. Сьогодні усі профкоми займаються волонтерською допомогою. Але коли це триває вже упродовж місяців, можна емоційно вигоріти.

 На жаль, у людей є схильність применшувати значення діяльності інших: «Чого він «сидить» на роботі, а не записався до територіальної оборони»? «Ти у теробороні? А чого не ідеш в ЗСУ»? «У третій лінії оборони, чому не на «нулю»? тощо. Гадаю, треба порушувати ще й таку важливу сьогодні тему, як знецінення важливості людей, їхньої роботи. Адже кожен на своєму місці може бути максимально корисним. Психолог це має пояснити! Ми працюємо не для визнання наших заслуг, у кожного особистий, найбільш відповідний йому, вибір.

— Хто може стати учасником онлайн навчання?

— Передбачається, що до першої навчальної групи (навчання розпочнеться з липня) увійдуть молодіжні активісти, члени рад організацій молоді Атомпрофспілки. Хто подасть заявку і заповнить відповідну онлайн форму. Організатори проводитимуть відбір. Формуватимуться групи з 35-40 осіб. Ми «обкатаємо» програму на них, визначимо плюси та мінуси. Треба сказати, що молодь в Атомпрофспілці креативна, може надати слушні пропозиції, де треба, підправити.

Після «обкатки» зробимо аналогічний курс для «дорослого» активу Атомпрофспілки. А далі, якщо такий формат сподобається, будемо розповсюджувати на інші цільові аудиторії профактиву, наприклад, членів цехкомів.

Проте, маю надію, що після Перемоги у нас буде повернуто й «живі зустрічі» — наш найулюбленіший і найефективніший профспілковий навчальний формат.

Слава Україні! Героям Слава!

Лілія СОКОЛОВА,
Фото архіву Пресслужби Атомпрофспілки
29-30 січня 2022 року Колегіум Атомпрофспілки Ґендер

 

 

Читайте також:

11.06.2024
Профспілка підтримує трудовий колектив
Профспілка підтримує трудовий колектив
Суперечності між Міністерством енергетики України і Київським науково-дослідним та проєктно-конструкторським інститутом «Енергопроект» (КІЕП), який працює над комплексними проєктами будівництва...
04.06.2024
Мирний атом: від розщеплення до приручення
Мирний атом: від розщеплення до приручення
Кожної третьої суботи травня в Україні відзначають День науки. Як ніде в іншій сфері діяльності, наука присутня в атомній...
02.05.2024
Профспілки, святкуючи Першотравень
Профспілки, святкуючи Першотравень
Цього року близько чотирьох мільярдів людей у більш ніж 40 країнах світу матимуть можливість взяти участь у виборах. Це...
01.05.2024
Українським атомникам аплодували
Українським атомникам аплодували
Програми галузевого навчання та розвитку – невід’ємна складова співпраці Енергоатома з Паризьким центром Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій...
останні публікації
25.06.2024
Кабмін затвердив членів наглядової ради НАЕК
До наглядової ради Енергоатом обрано трьох незалежних членів і двох представників держави, йдеться в розпорядженні Кабінету міністрів № 566-р....
24.06.2024
Міжнародна солідарність
З 18 по 20 червня 2024 року у Палаці парламенту в Бухаресті (Румунія ) проходив 11-й Конгрес Європейської федерації...
22.06.2024
Підтримка профорганізацій, які під окупацією
Семінар із такою назвою відбувся на початку червня у Львові за підтримки і фінансування Фонду ім. Фрідріха Еберта. Для...
23.06.2024
Одноденний заробіток кожного працівника - на ЗСУ
Акція «Допомога захисникам України» триває. Колектив Південноукраїнського енергокомплексу за рахунок відрахувань одноденних заробітків продовжує надавати підтримку військовим частинам,...
22.06.2024
Power to Union Youth
Під таким лозунгом наприкінці травня в Німеччині відбувся міжнародний молодіжний кемпінг, організований Європейською Конфедерацією профспілок і Конфедерацією німецьких профспілок....