2020, 12-13
   

Чорнобиль навіки у наших серцях!

22.05.2012

ЗОНА ВІДЧУЖЕННЯ: МЕМОРІАЛЬНІ ЗАХОДИ У ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ КАТАСТРОФИ

Чорнобиль навіки у наших серцях!

26 квітня 2012 року громадськість України, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, працівники підприємств зони відчуження, громадяни України, яким не байдужа доля родини та держави, відзначили 26-ті роковини з дня Чорнобильської катастрофи.

За давньою традицією, підготовка до відзначення чергової сумної дати розпочалася заздалегідь. На засіданні Ради голів ППО Чорнобильської об’єднаної організації профспілки були розглянуті та затверджені заходи з підготовки та проведення роковин.

Відповідно до розроблених заходів, у квітні були проведені перший тур відкритих змагань на Кубок Державного агентства України з управління зоною відчуження, присвячені пам’яті Героїв Чорнобиля. Під керівництвом керівника КФК «Прип’ять» В.М. Шилька організовані та проведені змагання з восьми видів спорту. Впевнену перемогу здобула команда ДСП «Чорнобильський спецкомбінат (голова профкому В.М. Рижук), друге місце посіла команда ДСП ЦППРВ (в.о. голови профкому М.В. Новгородський).

У Будинку культури м. Чорнобиль була оновлена до демонстрації постійно діюча виставка аматорів зони відчуження, на якій представлені їх роботи: картини, вишивки та інше рукоділля. І з кожним роком ця виставка розширюється. Дедалі більше  працівників виставляють на ній свої роботи, що стають більш професійними та різноманітними. Найактивнішу участь у роботі гуртків аматорів беруть: Бідна С.М., Борисенко Т.С., Гордієнко Н.С. Однолько Л.А., Гаріна О.М., Кісаретова Г.Р.

18 квітня 2012 року в Будинку культури м. Чорнобиль, у рамках соціального партнерства, відбулася зустріч голови Державного агентства України з управління зоною відчуження В.І. Холоші з профспілковим активом Чорнобильської об’єднаної організації Атомпрофспілки України.

У своєму виступі В.І. Холоша зупинився на основних напрямах роботи Агентства, стані фінансування бюджетної програми, визначив завдання, які стоять перед Агентством та підприємствами зони відчуження, розповів про заходи, приурочені до 26-х роковин аварії на ЧАЕС.

Питання, поставлені представниками профспілки, були різноплановими і стосувалися перевезення вахтового персоналу, стану лікувально-профілактичного харчування, охорони праці, проживання у гуртожитках, пенсійного забезпечення працюючих. Учасники зустрічі отримали змістовні відповіді на порушені питання та розійшлися з надією на подальші спільні зустрічі.

Упродовж місяця працівниками підприємств упорядковувалися прилеглі території, облаштовувалися місця проведення масових заходів у Парку Слави м. Чорнобиль.

У заходах брали активну участь представники Усманьської громадської організації «Інваліди Чорнобиля» (Росія), які  працювали тут з перших днів ліквідації Чорнобильської катастрофи. Очолив цю делегацію її керівник Ю.В.Спічьов, який вже багато років співпрацює з Чорнобильською ООП, є автором книг, присвячених історії ліквідації аварії, людям, які брали участь у роботах з перших днів після аварії.

25 квітня були проведено збори, під час яких перед працівниками виступили перший заступник голови Державного агентства Д.Г. Бобро, Представник Атомпрофспілки М.В. Тетерін.

Під художнім керівництвом культурного центру Т.С. Борисенко та ведучого О.М. Дем’яновського відбувся концерт-реквієм, приурочений Дню  Чорнобильської трагедії. Наприкінці зборів відбулася демонстрація фільму «Інший Чорнобиль» який розкрив ще одну трагічну сторінку Чорнобильської катастрофи — долі жителів та культури Чорнобильського Полісся у післяаварійний період. На майдані біля Будинку культури відбувся виступ гурту «Гайдамаки», який, на запрошення Державного агентства, завітав до зони відчуження

Під вечір біля музею «Зірка Полинь» біля Парку Полісся почали збиратися працівники зони відчуження, щоб взяти участь у концерті -реквіємі, організованому громадською організацією «Афганці Чорнобиля». Це вже чотирнадцятий такий захід у зоні відчуження. Почався цей концерт з молебеню на честь загиблих воїнів та ліквідаторів. Під час концерту-реквієму лунали пісні, які висвітлювали подвиг воїнів-інтернаціоналістів та ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. Символічно у руках присутніх горіли поминальні свічки.

О 21 хвилині за північ нічну тишу Чорнобиля «розірвали» сирени та клаксони пожежних машин, які нагадали про перші хвилини Чорнобильської катастрофи.

26 квітня у Парку Слави міста Чорнобиля відбувся мітинг, приурочений 26-м роковинам від дня аварії на ЧАЕС, який відкрився хвилиною мовчання. Перед працівниками та гостями виступили заступник голови Дежагентства Д.Г.Бобро, Представник Атомпрофспілки М.В.Тетерін, заступник начальника комплексу ОТЗ ДСП «Чорнобильський спецкомбінат» В.П.Махно, представник Усманьської громадської організації «Інваліду Чорнобиля» В.М.Фомічов. В своїх виступах вони пом’янули пам’ять загиблих під час ліквідації аварії, закликали пам’ятати ці події, висловили подяку тим, хто продовжує брати участь у роботах у зоні відчуження, та побажали їм здоров’я.

Учасники мітингу поклали квіти до Стели пам’яті, меморіалу «Тим, хто врятував світ», пам’ятного знака на місці майбутнього пам’ятника учасникам ліквідації Чорнобильської катастрофи.

На жаль, час спливає, дедалі менше безпосередніх учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи, колишніх керівників та фахівців підприємств зони відчуження бере участь у скорботних заходах. Внаслідок цього розривається духовний зв’язок між поколіннями ліквідаторів аварії, нівелюється героїчний подвиг людей у ліквідації Чорнобильської катастрофи. З метою підтримки пам’яті про ті трагічні і героїчні дні, про людей, які стали на захист держави, за ініціативою Представника Атомпрофспілки М.В.Тетеріна розпочато збір матеріалів, спогадів учасників, світлин для видання Книги Пам’яті учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи.

Геннадій МИХАЙЛЮК, провідний експерт Чорнобильської ООП, член ЦК Атомпрофспілки

Читайте також:

11.03.2020
 «Не складаємо зброї! Діємо єдино!»
«Не складаємо зброї! Діємо єдино!»
Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий прокоментував відкликання з парламенту законопроєкту про працю № 2708 у...
06.03.2020
Утримати атом, або Хто очолить «Енергоатом»?
Утримати атом, або Хто очолить «Енергоатом»?
Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» — під яким кутом на цю назву не дивись, а думка про...
05.03.2020
ООН раскритиковали украинское правительство
ООН раскритиковали украинское правительство
Законотворческие инициативы Комитета ВР по вопросам социальной политики и Министерства экономики Украины в сфере трудового законодательства и профсоюзной деятельности...
03.03.2020
На ЮУАЕС обговорили ринок допоміжних послуг
На ЮУАЕС обговорили ринок допоміжних послуг
На майданчику Южно-Української АЕС 27 лютого під головуванням керівника Дирекції з інвестицій і перспективного розвитку ДП «НАЕК «Енергоатом» Тетяни...
останні публікації
02.04.2020
ЮУАЕС місячний план виконала на 100,2%
Внесок Южно-Української АЕС у загальний місячний виробіток енергокомплексу склав 2 млрд 111 млн 500 тис. кВт-год, Ташлицької ГАЕС –...
02.04.2020
Запобігання COVID-19 у зоні відчуження
На нараді розглядалися питання організації відповідних заходів, проведення оперативних дій, спрямованих на недопущення занесення і поширення коронавірусної інфекції COVID-19...
01.04.2020
Атомпрофспілка нагадує владі про закони
Атомпрофспілка звертає увагу на те, що кваліфікаційні вимоги до керівника оператора українських АЕС були прийняті після аналізу причин аварії...
01.04.2020
Опитування для оцінки впливу пандемії
Опитування для оцінки впливу пандемії на діяльність громадянського суспільства...
31.03.2020
100% зарплати, досягнутих профспілками
Працівники в Європі, які постраждалі від кризи, спричиненою пандемією коронавірусу, й надалі отримуватимуть до 100% своєї звичайної заробітної плати...