Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2018, 50
   

Чорнобиль навіки у наших серцях!

22.05.2012

ЗОНА ВІДЧУЖЕННЯ: МЕМОРІАЛЬНІ ЗАХОДИ У ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ КАТАСТРОФИ

Чорнобиль навіки у наших серцях!

26 квітня 2012 року громадськість України, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, працівники підприємств зони відчуження, громадяни України, яким не байдужа доля родини та держави, відзначили 26-ті роковини з дня Чорнобильської катастрофи.

За давньою традицією, підготовка до відзначення чергової сумної дати розпочалася заздалегідь. На засіданні Ради голів ППО Чорнобильської об’єднаної організації профспілки були розглянуті та затверджені заходи з підготовки та проведення роковин.

Відповідно до розроблених заходів, у квітні були проведені перший тур відкритих змагань на Кубок Державного агентства України з управління зоною відчуження, присвячені пам’яті Героїв Чорнобиля. Під керівництвом керівника КФК «Прип’ять» В.М. Шилька організовані та проведені змагання з восьми видів спорту. Впевнену перемогу здобула команда ДСП «Чорнобильський спецкомбінат (голова профкому В.М. Рижук), друге місце посіла команда ДСП ЦППРВ (в.о. голови профкому М.В. Новгородський).

У Будинку культури м. Чорнобиль була оновлена до демонстрації постійно діюча виставка аматорів зони відчуження, на якій представлені їх роботи: картини, вишивки та інше рукоділля. І з кожним роком ця виставка розширюється. Дедалі більше  працівників виставляють на ній свої роботи, що стають більш професійними та різноманітними. Найактивнішу участь у роботі гуртків аматорів беруть: Бідна С.М., Борисенко Т.С., Гордієнко Н.С. Однолько Л.А., Гаріна О.М., Кісаретова Г.Р.

18 квітня 2012 року в Будинку культури м. Чорнобиль, у рамках соціального партнерства, відбулася зустріч голови Державного агентства України з управління зоною відчуження В.І. Холоші з профспілковим активом Чорнобильської об’єднаної організації Атомпрофспілки України.

У своєму виступі В.І. Холоша зупинився на основних напрямах роботи Агентства, стані фінансування бюджетної програми, визначив завдання, які стоять перед Агентством та підприємствами зони відчуження, розповів про заходи, приурочені до 26-х роковин аварії на ЧАЕС.

Питання, поставлені представниками профспілки, були різноплановими і стосувалися перевезення вахтового персоналу, стану лікувально-профілактичного харчування, охорони праці, проживання у гуртожитках, пенсійного забезпечення працюючих. Учасники зустрічі отримали змістовні відповіді на порушені питання та розійшлися з надією на подальші спільні зустрічі.

Упродовж місяця працівниками підприємств упорядковувалися прилеглі території, облаштовувалися місця проведення масових заходів у Парку Слави м. Чорнобиль.

У заходах брали активну участь представники Усманьської громадської організації «Інваліди Чорнобиля» (Росія), які  працювали тут з перших днів ліквідації Чорнобильської катастрофи. Очолив цю делегацію її керівник Ю.В.Спічьов, який вже багато років співпрацює з Чорнобильською ООП, є автором книг, присвячених історії ліквідації аварії, людям, які брали участь у роботах з перших днів після аварії.

25 квітня були проведено збори, під час яких перед працівниками виступили перший заступник голови Державного агентства Д.Г. Бобро, Представник Атомпрофспілки М.В. Тетерін.

Під художнім керівництвом культурного центру Т.С. Борисенко та ведучого О.М. Дем’яновського відбувся концерт-реквієм, приурочений Дню  Чорнобильської трагедії. Наприкінці зборів відбулася демонстрація фільму «Інший Чорнобиль» який розкрив ще одну трагічну сторінку Чорнобильської катастрофи — долі жителів та культури Чорнобильського Полісся у післяаварійний період. На майдані біля Будинку культури відбувся виступ гурту «Гайдамаки», який, на запрошення Державного агентства, завітав до зони відчуження

Під вечір біля музею «Зірка Полинь» біля Парку Полісся почали збиратися працівники зони відчуження, щоб взяти участь у концерті -реквіємі, організованому громадською організацією «Афганці Чорнобиля». Це вже чотирнадцятий такий захід у зоні відчуження. Почався цей концерт з молебеню на честь загиблих воїнів та ліквідаторів. Під час концерту-реквієму лунали пісні, які висвітлювали подвиг воїнів-інтернаціоналістів та ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. Символічно у руках присутніх горіли поминальні свічки.

О 21 хвилині за північ нічну тишу Чорнобиля «розірвали» сирени та клаксони пожежних машин, які нагадали про перші хвилини Чорнобильської катастрофи.

26 квітня у Парку Слави міста Чорнобиля відбувся мітинг, приурочений 26-м роковинам від дня аварії на ЧАЕС, який відкрився хвилиною мовчання. Перед працівниками та гостями виступили заступник голови Дежагентства Д.Г.Бобро, Представник Атомпрофспілки М.В.Тетерін, заступник начальника комплексу ОТЗ ДСП «Чорнобильський спецкомбінат» В.П.Махно, представник Усманьської громадської організації «Інваліду Чорнобиля» В.М.Фомічов. В своїх виступах вони пом’янули пам’ять загиблих під час ліквідації аварії, закликали пам’ятати ці події, висловили подяку тим, хто продовжує брати участь у роботах у зоні відчуження, та побажали їм здоров’я.

Учасники мітингу поклали квіти до Стели пам’яті, меморіалу «Тим, хто врятував світ», пам’ятного знака на місці майбутнього пам’ятника учасникам ліквідації Чорнобильської катастрофи.

На жаль, час спливає, дедалі менше безпосередніх учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи, колишніх керівників та фахівців підприємств зони відчуження бере участь у скорботних заходах. Внаслідок цього розривається духовний зв’язок між поколіннями ліквідаторів аварії, нівелюється героїчний подвиг людей у ліквідації Чорнобильської катастрофи. З метою підтримки пам’яті про ті трагічні і героїчні дні, про людей, які стали на захист держави, за ініціативою Представника Атомпрофспілки М.В.Тетеріна розпочато збір матеріалів, спогадів учасників, світлин для видання Книги Пам’яті учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи.

Геннадій МИХАЙЛЮК, провідний експерт Чорнобильської ООП, член ЦК Атомпрофспілки

Читайте також:

07.11.2018
Парадоксы украинского энергорынка
Парадоксы украинского энергорынка
В Украине атомные электростанции получают на 300% меньше денег за произведенную электроэнергию, чем электростанции, работающие на угле. Евросоюз предоставляет...
20.08.2018
Конкурс визначив кращого дозиметриста РАЕС
Конкурс визначив кращого дозиметриста РАЕС
Щорічний конкурс профмайстерності, що проводиться за підтримки адміністрації та профспілкового комітету РАЕС, сприяє вдосконаленню майстерності молодих атомників, підвищенню їх...
16.01.2018
Кто в Кабмине хочет управлять
Кто в Кабмине хочет управлять "Энергоатомом"
Администрация президента Петра Порошенко и премьера Владимира Гройсмана ведут бюрократическую борьбу за контроль над крупнейшим производителем электроэнергии в стране....
10.01.2018
Краудфандинг: колективне фінансування
Краудфандинг: колективне фінансування
Краудфандинг (англ. Crowdfunding, crowd — «натовп», funding — «фінансування») або колективне фінансування являє собою збір грошей на реалізацію певного...
останні публікації
12.12.2018
XIV Форум Організації молоді Атомпрофспілки
Сьогодні розпочинає свою роботу XIV Форум Організації молоді Атомпрофспілки «Atomic marathon 2018». Цей головний захід профспілкової молоді з цього...
11.12.2018
Єдиний видобувач урану в Україні скорочує обсяги
За 9 місяців 2018р СхідГЗК скоротив чистий прибуток в 14,5 разів. Нагадаємо, що на початку червня поточного року у...
10.12.2018
Шаран Барроу переизбрана на новый срок
4-й Всемирный конгресс МКП завершился в Копенгагене переизбранием Шаран Барроу генеральным секретарем профсоюзного движения, в рядах которого насчитывается 207...
07.12.2018
IndustriALL провела заседание в Мехико
Глобальная Федерация IndustriALL провела заседание Исполнительного Комитета в столице Мексики - Мехико. Председатель Атомпрофсоюза Валерий Матов, представляющий 12...
07.12.2018
Про допомогу тим, хто її НЕ потребує
За словами Віталія Музиченко, генерального директора Директорату сім’ї та соціальної підтримки Міністерства соціальної політики України, в Україні на сьогодні...