Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2019, 24
   

Недовіра керівнику підприємства

13.07.2012

Недовіра керівнику підприємства

Коли працівники ДНВП «Цирконій», що в місті Дніпродзержинську, підбивали підсумки колективного договору за 1-й квартал цього року, відповідно до умов цього документа, то звернули увагу адміністрації державного підприємства на невиконання основоположних пунктів колдоговору, зокрема, з виробничої діяльності, фінансового плану і виплати заробітної плати. Ми тоді зобов’язали генерального директора Шекутіна М. С. (на груповому фото — у першому ряду, у центрі), зауважує голова профкому «Цирконію» Василь Кісільов (на фото), виконати ці розділи колдоговору впродовж ІІ кварталу.

Дещо згодом, проаналізувавши хід реалізації положень колдоговору, стало зрозуміло, що керівник підприємства — управляючий санацією зовсім не реагує на наші вимоги, наголошує профлідер. Ситуація на підприємстві дуже складна: виробнича діяльність зупинена, рахунки і майно заарештовані… Працівникам на сьогодні «закрили» зарплату тільки за лютий 2012 року. Таке «цивілізоване» знущання з людини праці тут триває вже не один рік. Великою мірою важке становище спричинене бездіяльністю нинішнього гендиректора і розпорядника майном та безвідповідальним ставленням до проблем підприємства Міненерговугілля, зазначає голова первинної профспілкової організації, сановники якого  поводяться як сторонні спостерігачі, просто пустивши справу на самоплив. Усе це і призвело до соціального збурення трудового колективу, майже 500 людей, — термінового проведення позачергової конференції у рамках законності.

У роботі зібрання взяли участь заступник Голови Атомпрофспілки Павло Прудніков, від Міненерговугілля — заступник директора профільного департаменту — начальник управління Петро Чернов і від міської виконавчої влади — голова Баглійської райради Володимир Рєзніченко.

Представник профільного міністерства, виступаючи, зокрема, підтвердив, що підприємство ніхто не збирається ліквідовувати, воно перебуває у сфері ядерно-паливного циклу і справді переживає нелегкі часи, виклики сьогодення. Багато бід у підприємства і через пасивність гендиректора, якому, як зазначив держпосадовець, уже пропонували звільнитися, але він відмовлявся писати заяву (зараз гендиректор перебуває на лікарняному). Якщо  колектив уже порушив це питання, то його буде вирішено, констатував Петро Чернов.

Однак чи буде розв’язано хронічну головну проблему — трудову зайнятість людей і своєчасну та належну оплату їхньої праці — на це поки що відповіді держава в особі Міненерговугілля не дає. Колектив «Цирконію» сьогодні силкується сам, власними силами, хоч як важко, щось зробити для себе. І те, що підприємство ще живе, без перебільшення — заслуга первинної профспілкової організації та її провідника Василя Гнатовича Кісільова. На його настійне прохання друкуємо ухвалене трудовим колективом рішення.

Рішення позачергової конференції трудового колективу ДНВП «Цирконій» від 05.07.2012 року

1. Визнати невиконаними такі зобов’язання колективного договору на 2012 рік:

«1.1. Підготувати програму виробничої діяльності ДНВП «Цирконій» на 2012

рік і на її основі скласти та затвердити в Міністерстві енергетики та вугільної

промисловості фінансовий план.

Відповідальні: керівник підприємства, перший заступник генерального директора з економіки та фінансів, перший заступник генерального директора з виробництва.

Термін виконання: І квартал 2012 року.

1.2. Забезпечити обсяг виробництва товарної продукції та послуг на 2012 рік відповідно до програм виробничої діяльності та фінансового плану.

Відповідальні: перший заступник генерального директора з економіки та фінансів, перший заступник генерального директора з виробництва.

Термін виконання: протягом 2012 року.

1.3. Вирішити питання щодо організації виробництва діоксіду цирконію ядерної чистоти і закупівлі його концерном «Ядерне паливо» у 2012 році в обсязі не менше ніж 150 тонн для початку формування незавершеного виробництва майбутнього комплексу виробництва цирконію і виробів із нього.

Відповідальні: керівник підприємства, перший заступник генерального директора з економіки та фінансів, перший заступник генерального директора з виробництва.

Термін виконання: протягом лютого 2012 року.

1.6.Продовжити реалізацію узгодженого та затвердженого плану санації.

Відповідальні: керівник підприємства.

Термін виконання: протягом дії плану санації.

2.12. Виплату заробітної плати всім працюючим здійснювати регулярно в робочі дні у строки не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, а саме:

— аванс (заробітну плату за першу половину поточного місяця) — із 17 по 22 число;

— остаточний розрахунок після закінчення періоду, за який здійснюється виплата, — із 1 по 17 число.

Розмір авансу повинен бути не менше оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

При затримці виплати заробітної плати здійснювати компенсацію відповідно до чинного законодавства.

Відповідальні: керівник підприємства, головний бухгалтер.

2.20. Не допускати заборгованості з виплати заробітної плати.

4.7. Завершити оформлення правонаступницьких документів на базу відпочинку «Нептун».

Відповідальні: перший заступник генерального директора з економіки та фінансів, начальник цеху, профком».

2. Роботу адміністрації підприємства з виконання зобов’язань колективного договору за І півріччя визнати незадовільною.

3. Роботу керівника підприємства — управляючого санацією Шекутіна М.С. з організації виконання зобов’язань колективного договору за І півріччя визнати незадовільною.

4. За систематичне порушення зобов’язань колективного договору, порушення чинного законодавства України, відсутність ініціатив щодо покращення ситуації на підприємстві та невиконання плану санації висловити недовіру керівнику підприємства — управляючому санацією Шекутіну М.С.

5. Звернутися до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України з клопотанням про звільнення Шекутіна М.С. з посади, яку він обіймає.

6. Запропонувати Міністерству енергетики та вугільної промисловості України кандидатуру Ліндта К.А. на посаду керівника ДНВП «Цирконій» та управляючого санацією.

7. Доручити профспілковому комітету підприємства звернутися до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від імені трудового колективу підприємства з відповідними клопотаннями.

8. Адміністрації підприємства:

8.1. Забезпечити безумовне виконання зобов’язань колективного договору, які вказані у пункті 1 цього рішення, у ІІІ кварталі 2012 року.

8.2. До 20.07.2012 року скласти та узгодити з профспілковим комітетом графік погашення заборгованості із заробітної плати. Погасити заборгованість із заробітної плати до 01.10.2012 року.

9. Доручити профспілковому комітету підприємства направити це рішення до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, органів Державної обласної та міської влади, керівництву Атомпрофспілки та звернутися до Дніпропетровської обласної державної адміністрації та міського голови з проханням підтримати рішення трудового колективу.

10. Просити керівництво Атомпрофспілки розглянути питання про подальшу долю ДНВП «Цирконій» на Президії ЦК Атомпрофспілки.

11. Адміністрації підприємства щомісяця на спільних з профспілковим комітетом нарадах інформувати колектив підприємства про хід виконання цього рішення.

Голова конференції Б.Б.ТИМОЩУК

Секретар О.А.ГЕЙКО

 

Читайте також:

10.06.2019
НСПП погашено 238,6 млн. грн. заборгованості
НСПП погашено 238,6 млн. грн. заборгованості
За півроку Національною службою посередництва і примирення погашено заборгованість із виплати заробітної плати у сумі більш як 238,6 млн....
07.06.2019
Потребители обязывают:  риски решений Кабмина
Потребители обязывают: риски решений Кабмина
Кабинет министров Владимира Гройсмана придумал способ, как уберечь украинских потребителей от возможного скачка цен на электроэнергию после запуска новой...
11.04.2019
ДП «СхідГЗК»: побачити світло у кінці тунелю
ДП «СхідГЗК»: побачити світло у кінці тунелю
Ми закуповуємо уран, вивозимо валюту з держави, як наслідок маємо негативне сальдо зовнішньоторговельного балансу, яке з кожним роком...
02.04.2019
Звіт Центрального комітету Профспілки за 2018 рік
Звіт Центрального комітету Профспілки за 2018 рік
Досить тривалий період Атомпрофспілка наполегливо намагається привернути увагу держави до необхідності термінового вжиття заходів, які б дали можливість вивести...
останні публікації
15.06.2019
16 червня — День медичного працівника
Дорогі лікарі і провізори, фельдшери і медичні сестри, фармацевти, всі працівники системи охорони здоров’я! Ще раз дякую вам за...
14.06.2019
Аптечні працівники - патріоти свого підприємства
Аптека №5 ПАТ «Державна акціонерна компанія «Ліки України» єдина у місті-супутнику ЗАЕС Енергодарі, що не тільки здійснює медикаментозне забезпечення...
14.06.2019
Розпочато літнє оздоровлення працівників РАЕС
«За сприяння і безпосередньої участі профспілки цього року працівники електростанції, учасники спортивних команд РАЕС, мають змогу безкоштовно відвідувати всі...
14.06.2019
Атомники вручили квадрокоптери військовим
На початку червня троє працівників Южно-Української АЕС - директор автотранспортного господарства (АТГ) Петро Форостяний, водій автобуса АТГ Сергій Бурлаков...
13.06.2019
ЮУАЕС серед призерів конкурсу наукових доповідей
Молоді працівники Южно-Української АЕС Олександр Найдьон, Олена Твердохліб, Олексій Гончаренко увійшли до числа переможців та призерів XI конкурсу наукових...