Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2018, 20
   

Недовіра керівнику підприємства

13.07.2012

Недовіра керівнику підприємства

Коли працівники ДНВП «Цирконій», що в місті Дніпродзержинську, підбивали підсумки колективного договору за 1-й квартал цього року, відповідно до умов цього документа, то звернули увагу адміністрації державного підприємства на невиконання основоположних пунктів колдоговору, зокрема, з виробничої діяльності, фінансового плану і виплати заробітної плати. Ми тоді зобов’язали генерального директора Шекутіна М. С. (на груповому фото — у першому ряду, у центрі), зауважує голова профкому «Цирконію» Василь Кісільов (на фото), виконати ці розділи колдоговору впродовж ІІ кварталу.

Дещо згодом, проаналізувавши хід реалізації положень колдоговору, стало зрозуміло, що керівник підприємства — управляючий санацією зовсім не реагує на наші вимоги, наголошує профлідер. Ситуація на підприємстві дуже складна: виробнича діяльність зупинена, рахунки і майно заарештовані… Працівникам на сьогодні «закрили» зарплату тільки за лютий 2012 року. Таке «цивілізоване» знущання з людини праці тут триває вже не один рік. Великою мірою важке становище спричинене бездіяльністю нинішнього гендиректора і розпорядника майном та безвідповідальним ставленням до проблем підприємства Міненерговугілля, зазначає голова первинної профспілкової організації, сановники якого  поводяться як сторонні спостерігачі, просто пустивши справу на самоплив. Усе це і призвело до соціального збурення трудового колективу, майже 500 людей, — термінового проведення позачергової конференції у рамках законності.

У роботі зібрання взяли участь заступник Голови Атомпрофспілки Павло Прудніков, від Міненерговугілля — заступник директора профільного департаменту — начальник управління Петро Чернов і від міської виконавчої влади — голова Баглійської райради Володимир Рєзніченко.

Представник профільного міністерства, виступаючи, зокрема, підтвердив, що підприємство ніхто не збирається ліквідовувати, воно перебуває у сфері ядерно-паливного циклу і справді переживає нелегкі часи, виклики сьогодення. Багато бід у підприємства і через пасивність гендиректора, якому, як зазначив держпосадовець, уже пропонували звільнитися, але він відмовлявся писати заяву (зараз гендиректор перебуває на лікарняному). Якщо  колектив уже порушив це питання, то його буде вирішено, констатував Петро Чернов.

Однак чи буде розв’язано хронічну головну проблему — трудову зайнятість людей і своєчасну та належну оплату їхньої праці — на це поки що відповіді держава в особі Міненерговугілля не дає. Колектив «Цирконію» сьогодні силкується сам, власними силами, хоч як важко, щось зробити для себе. І те, що підприємство ще живе, без перебільшення — заслуга первинної профспілкової організації та її провідника Василя Гнатовича Кісільова. На його настійне прохання друкуємо ухвалене трудовим колективом рішення.

Рішення позачергової конференції трудового колективу ДНВП «Цирконій» від 05.07.2012 року

1. Визнати невиконаними такі зобов’язання колективного договору на 2012 рік:

«1.1. Підготувати програму виробничої діяльності ДНВП «Цирконій» на 2012

рік і на її основі скласти та затвердити в Міністерстві енергетики та вугільної

промисловості фінансовий план.

Відповідальні: керівник підприємства, перший заступник генерального директора з економіки та фінансів, перший заступник генерального директора з виробництва.

Термін виконання: І квартал 2012 року.

1.2. Забезпечити обсяг виробництва товарної продукції та послуг на 2012 рік відповідно до програм виробничої діяльності та фінансового плану.

Відповідальні: перший заступник генерального директора з економіки та фінансів, перший заступник генерального директора з виробництва.

Термін виконання: протягом 2012 року.

1.3. Вирішити питання щодо організації виробництва діоксіду цирконію ядерної чистоти і закупівлі його концерном «Ядерне паливо» у 2012 році в обсязі не менше ніж 150 тонн для початку формування незавершеного виробництва майбутнього комплексу виробництва цирконію і виробів із нього.

Відповідальні: керівник підприємства, перший заступник генерального директора з економіки та фінансів, перший заступник генерального директора з виробництва.

Термін виконання: протягом лютого 2012 року.

1.6.Продовжити реалізацію узгодженого та затвердженого плану санації.

Відповідальні: керівник підприємства.

Термін виконання: протягом дії плану санації.

2.12. Виплату заробітної плати всім працюючим здійснювати регулярно в робочі дні у строки не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, а саме:

— аванс (заробітну плату за першу половину поточного місяця) — із 17 по 22 число;

— остаточний розрахунок після закінчення періоду, за який здійснюється виплата, — із 1 по 17 число.

Розмір авансу повинен бути не менше оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

При затримці виплати заробітної плати здійснювати компенсацію відповідно до чинного законодавства.

Відповідальні: керівник підприємства, головний бухгалтер.

2.20. Не допускати заборгованості з виплати заробітної плати.

4.7. Завершити оформлення правонаступницьких документів на базу відпочинку «Нептун».

Відповідальні: перший заступник генерального директора з економіки та фінансів, начальник цеху, профком».

2. Роботу адміністрації підприємства з виконання зобов’язань колективного договору за І півріччя визнати незадовільною.

3. Роботу керівника підприємства — управляючого санацією Шекутіна М.С. з організації виконання зобов’язань колективного договору за І півріччя визнати незадовільною.

4. За систематичне порушення зобов’язань колективного договору, порушення чинного законодавства України, відсутність ініціатив щодо покращення ситуації на підприємстві та невиконання плану санації висловити недовіру керівнику підприємства — управляючому санацією Шекутіну М.С.

5. Звернутися до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України з клопотанням про звільнення Шекутіна М.С. з посади, яку він обіймає.

6. Запропонувати Міністерству енергетики та вугільної промисловості України кандидатуру Ліндта К.А. на посаду керівника ДНВП «Цирконій» та управляючого санацією.

7. Доручити профспілковому комітету підприємства звернутися до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від імені трудового колективу підприємства з відповідними клопотаннями.

8. Адміністрації підприємства:

8.1. Забезпечити безумовне виконання зобов’язань колективного договору, які вказані у пункті 1 цього рішення, у ІІІ кварталі 2012 року.

8.2. До 20.07.2012 року скласти та узгодити з профспілковим комітетом графік погашення заборгованості із заробітної плати. Погасити заборгованість із заробітної плати до 01.10.2012 року.

9. Доручити профспілковому комітету підприємства направити це рішення до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, органів Державної обласної та міської влади, керівництву Атомпрофспілки та звернутися до Дніпропетровської обласної державної адміністрації та міського голови з проханням підтримати рішення трудового колективу.

10. Просити керівництво Атомпрофспілки розглянути питання про подальшу долю ДНВП «Цирконій» на Президії ЦК Атомпрофспілки.

11. Адміністрації підприємства щомісяця на спільних з профспілковим комітетом нарадах інформувати колектив підприємства про хід виконання цього рішення.

Голова конференції Б.Б.ТИМОЩУК

Секретар О.А.ГЕЙКО

 

Читайте також:

20.08.2018
Конкурс визначив кращого дозиметриста РАЕС
Конкурс визначив кращого дозиметриста РАЕС
Щорічний конкурс профмайстерності, що проводиться за підтримки адміністрації та профспілкового комітету РАЕС, сприяє вдосконаленню майстерності молодих атомників, підвищенню їх...
16.01.2018
Кто в Кабмине хочет управлять
Кто в Кабмине хочет управлять "Энергоатомом"
Администрация президента Петра Порошенко и премьера Владимира Гройсмана ведут бюрократическую борьбу за контроль над крупнейшим производителем электроэнергии в стране....
10.01.2018
Краудфандинг: колективне фінансування
Краудфандинг: колективне фінансування
Краудфандинг (англ. Crowdfunding, crowd — «натовп», funding — «фінансування») або колективне фінансування являє собою збір грошей на реалізацію певного...
13.12.2017
Пенсійна реформа: перші дослідження наслідків
Пенсійна реформа: перші дослідження наслідків
Перші результати реформування пенсійної системи України, дослідження її стану нещодавно презентували науковці Центру Разумкова в агенції Укрінформ. Ця колективна...
останні публікації
17.10.2018
Роботу, зарплату, гідне життя!
У всьому світі профспілки рухають свої країни до пристойних умов роботи і нормального рівня оплати активними діями. 17жовтня щороку...
08.10.2018
8 Жовтня — День юриста
Користуючись нагодою, ми щиро вітаємо весь атомпрофспілковий колектив юриспрудентів з професійним святом — Днем юриста, святом людей, які служать...
08.10.2018
Минсоц предложило Атомпрофсоюзу «двойной удар»
Представители профсоюзного комитета Чернобыльской АЭС и ЦК Атомпрофсоюза инициировали встречу с заместителем министра социальной политики Николаем Шамбиром в связи...
02.10.2018
Ухвалено та підписано законопроект №3131
34-тисячний колектив НАЕК «Енергоатом» висловлює щиру вдячність Президенту України Петру Порошенку, народним депутатам та Уряду України за підписання,...
25.09.2018
НКРЕКП: склад новий, принцип регулювання старий
Наприкінці минулого пленарного тижня 21 вересня 2018 року у Верховній Раді відбулись Комітетські слухання під багатообіцяючою назвою: «100 днів...