Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2024, 8
   

Навчання — головна інвестиція у профспілці

20.06.2013

Навчання — одна із головних інвестицій у профспілці

На початку червня у мальовничому Кам’янці- Подільському, що на Хмельниччині, де розташований НПП «Подільські Товтри», Атомпрофспілкою України було організовано навчальний семінар «Правові аспекти роботи профкомів у сучасних умовах» для голів первинних профспілкових організацій національних природних парків України.

Упродовж трьох днів заступником Голови Атомпрофспілки Павлом Прудніковим, юристом ЦК профспілки Олександрою Кравчук та головним бухгалтером

ЦК профспілки В’ячеславом Першиним було проведено сім сесій семінару. Теми, які розглядалися, були досить актуальними, про це в інтерв’ю «Атомнику України» розповіли самі семінаристи. Вони також наголошували, що дуже важливим моментом було не просто отримання теоретичних знань, відповідей на багаточисельні запитання, а й практичні завдання, обмін інформацією, спілкування.

Павло Прудніков розповів про мотивацію профспілкового членства та важливість інформаційної роботи. Теми, запропоновані Олександрою Кравчук, були чи не найоб’ємнішими. Це — «Трудовий договір: практичні питання його розірвання. Дисциплінарна відповідальність. Розгляд трудових спорів». «Зміна істотних умов праці: підстави та правові наслідки їх введення. Робочий час. Виконання працівниками додаткових обов’язків». «Час відпочинку. Нормативно-правове регулювання порядку надання відпусток». «Зміни у трудовому законодавстві. Основні положення пенсійної реформи». (За домовленістю з юристом ЦК «Атомник України» планує висвітлити ці теми на сторінках газети.— Ред.). В’ячеслав Першин акцентував увагу слухачів на фінансовій роботі первинних профспілкових організацій, оподаткуванні профспілкових витрат.

Одним із важливих питань, яке хвилювало семінаристів, і на яке дав вичерпну відповідь заступник Голови Атомпрофспілки, було укладення Галузевої угоди з Міністерством екології та природних ресурсів України, якому підпорядковані національні природні парки. Павло Прудніков, зокрема, нагадав, що на минулорічному семінарі, який відбувся у жовтні у Києві, було створено робочу групу, до складу якої увійшли фахівці Центрального комітету Атомпрофспілки та представники НПП. Склад цієї групи затвердила Президія ЦК. Після того, як у профільному міністерстві відбулися усі необхідні пертурбації, на звернення Атомпрофспілки надійшов лист, що Мінекології готове розглянути питання з укладення Галузевої угоди, для цього буде створена аналогічна робоча група у міністерстві. Пропозиції від директорів парків надходитимуть саме туди, а від голів первинок — у робочу групу Атомпрофспілки.

Після того, як закінчилися напружені дні семінарських занять, гостинні господарі з НПП «Подільські Товтри» на чолі з головою первинної профспілкової організації, членом ЦК Атомпрофспілки Олександрою Кучинською запропонували слухачам насичену культурно-пізнавальну програму — екскурсію на катері по Дністру територією парку, де всі мали змогу помилуватися красою каньйонів Кам’янецького Придністров’я. А також ознайомилися з історичними пам’ятками унікального Старого міста Кам’янця-Подільського, яке в Україні посідає третє місце по історичним пам’яткам після Києва та Львова. Власне, розпочала цю цікаву розповідь професор кафедри біології та методики її викладання Національного університету (у стінах якого відбувався семінар), старший науковий співробітник парку, член первинної профспілкової організації Людмила Любинська. Вона зауважила, що із 200 вишів України Кам’янець-Подільський, який має майже столітню історію, посідає 56-те місце за своєю значимістю. А це для районного центру неабиякий показник!

(Розповідь про НПП «Подільські Товтри» та про роботу первинної профспілкової організації буде надруковано у «Атомнику України»).

Інтерв’ю зі слухачами профспілкового семінару.

Голова первинної профспілкової організації, начальник відділу екологічної освіти та туризму НПП «Хотинський» Ірина Козачок:

— Я вже вдруге на семінарі, який проводить Атомпрофспілка для профспілкового активу національних природних парків, із задоволенням їду на них, бо проводяться вони досить змістовно, на високому організаційному рівні. Маю змогу отримати тут чіткі і вичерпні відповіді на всі запитання, які мене хвилюють як голову первинки. Парк наш молодий, заснований лише у вересні 2011 року, а у жовтні уже створили профспілкову організацію. Відразу уклали колективний договір з адміністрацією, радилися з цього питання з працівниками ЦК Атомпрофспілки, оперативно отримували необхідні консультації, в основному, електронною поштою. Отож і надалі хотілося б, щоб питання колективного договору постійно були у полі зору, висвітлювалися у подальших семінарах.

Член профкому, начальник відділу матеріально-технічного забезпечення НПП «Вижницький» Василь Колотило:

— Я вперше на такому семінарі, враження дуже позитивні, навіть не сподівався, що його можна проводити на такому високому організаційному рівні. Порівняти є з чим, адже неодноразово доводилося бувати на аналогічних заходах за попереднім місцем роботи. Тут нам дали загальне уявлення про роль профспілки, мотивацію членства у ній. Важливо, що проводилися практичні заняття. Дуже актуальними були правові питання і все, що стосується профспілкових коштів. Ми бюджетна установа і немаловажним для нас є новий кодекс про працю. З виступу Олександри Кравчук ми знаємо, що Атомпрофспілка вносила свої пропозиції до цього важливого документа, але вони не були враховані. Хотілося б побажати нашому вищому профспілковому органові оприлюднювати ці пропозиції, адже це працює на підвищення авторитету і ролі Атомпрофспілки серед спілчан.

Скарбник профспілкової організації, провідний фахівець з екологічної освіти НПП «Подільські Товтри» Олена Дем’янова:

— Я скарбником у профспілковій організації недавно, тому ці заняття дуже корисні і важливі для мене. Уперше на такому заході, дуже багато почула цікавого у бесіді з юристом, головним бухгалтером ЦК. Уважно слухала про мотивацію профспілкового членства і дійшла висновку, що я один із тих членів профспілки, якого ще треба «домотивовувати», бо не впевнена, що сьогодні кожна первинка може захистити працівника у колективі. Хотілося б, щоб нам більше розповідали про наші права, про можливість допомогти людям у питаннях соціального та правового захисту.

Голова первинної профспілкової організації, начальник відділу екологічної освіти НПП «Кременецькі гори» Оксана Тимошенко:

— На семінарі вдруге, враження — найпозитивніші, необхідність їх проведення — очевидна. Більшість із нас тут — із новостворених національних природних парків, отже, і профспілкових організацій, рідко хто має попередній досвід профроботи. Навчання на таких семінарах дозволяє нам, головам, спокійніше спати, впевненіше почуватися серед колег у виконанні громадських доручень, набувати досвіду у веденні профспілкової роботи. Ми можемо дати чітку, обґрунтовану інформацію про діяльність профспілок загалом і Атомпрофспілки зокрема. Чіткіше усвідомлювати перспективи своєї роботи на майбутнє. Поспілкувавшись тут з колегами, обмінявшись досвідом, краще розуміємо багато речей, які прислужаться нам у подальшій роботі.

Рівень фахівців, які проводять семінари, керують нашим спілкуванням, дуже високий. Ми вчора обмінювалися враженнями з колегами у неформальній обстановці і всі в захопленні від рівня знань юриста Олександри Кравчук, від чудових організаторських здібностей Павла Пруднікова. Конструктивну, завжди чітко виважену інформацію дає В’ячеслав Першин. Такого поняття, як просто читання лекцій, надання лише теоретичних знань на семінарах Атомпрофспілки не існує, та й для кожного з нас, мабуть, немає такої потреби у цьому. Усі хочуть живого спілкування, обговорення конкретних ситуацій. І ми це маємо! Кожен відкриває для себе щось нове, їде звідси з новим набутим досвідом.

Голова первинної профспілкової організації, начальник відділу служби державної охорони НПП «Кармелюкові Поділля» Сергій Сандул:

— Ми на цей семінар приїхали удвох з керівником нашої організації Віталієм Зленком. Він дуже допитлива людина, добре володіє усіма напрямами роботи парку, але тут його, найперше, зацікавили юридичні питання, адже намагається крокувати в ногу з законодавством. Наш парк було створено у грудні 2011 року, а через місяць — профспілкову організацію. Ми удвох з Віталієм Дмитровичем ініціювали укладення колективного договору, співпрацюємо на засадах партнерства і взаєморозуміння. Усе, почуте на семінарі, обов’язково використовуватимемо у своїй повсякденній     роботі.

Член профкому, провідний фахівець з кадрів та діловод НПП «Білобережжя Святослава» Тетяна Пшенай:

— Я дуже задоволена, що побувала на цьому семінарі, дізналася про все, що знадобиться мені у роботі. Маю тепер контактні телефони профспілкових юристів і у будь-який момент зможу отримати від них консультацію. У мене великий досвід роботи, але не завжди буваю упевнена у своїх діях, іноді беруть сумніви. Профільне міністерство ніяких роз’яснень не дає, наші юристи — також. А на семінарі все було чітко і професійно, я з великим задоволенням побувала б ще на аналогічних навчаннях. Їх потрібно проводити, бо так, як Атомпрофспілка, нас ніхто не навчить!

Людмила Гап’юк,

фото автора

Читайте також:

11.04.2024
Хто допомагає Україні відновлювати енергетику?
Хто допомагає Україні відновлювати енергетику?
13 країн, понад 20 установ та приватні інвестори. Хто допомагає Україні відновлювати енергетику?...
08.04.2024
Щоб українці щасливо жили під мирним небом
Щоб українці щасливо жили під мирним небом
Продовжуємо знайомити читачів з історіями мужніх захисників. Герой нашої сьогоднішньої публікації – жовтоводець Артем Пікущенко, який з перших днів...
04.04.2024
 Тільки разом ми здолаємо ворога!
Тільки разом ми здолаємо ворога!
27 квітня Галина Козакова відзначатиме 40 років своєї праці на Інгульській шахті, структурному підрозділі Східного ГЗК, найбільшої з уранових...
04.04.2024
Майже тридцять років в професії
Майже тридцять років в професії
Сергій Помпенко, апаратник виробництва сірчаної контактної кислоти, – старожил СКЦ. У цеху працює з 1995 року. Прийшов учнем, а...
останні публікації
20.04.2024
Допомога для колег в ЗСУ
Колектив Південноукраїнської АЕС передав велику партію допомоги одному з військових підрозділів, де служить южноукраїнець. Бійця, командира та медикинь забезпечили...
20.04.2024
Для зміцнення українського енергетичного сектору
Постійний представник Великої Британії при ОБСЄ Нілл Голланд під час засідання Постійної ради організації у Відні заявив, що Велика...
19.04.2024
Підтримка військових — наш святий обов’язок!
Колектив Рівненської АЕС продовжує допомагати українському війську. 12 квітня воїнам передали вісім квадрокоптерів (моделі Mavic 3T, Mavic 3 та...
18.04.2024
Дрон атакував Запорізьку АЕС
Міжнародне агентство з атомної енергії повідомило про атаку безпілотником навчального центру на майданчику Запорізької атомної електростанції....
18.04.2024
Випускники 2024 для майбутніх поколінь
Працівники Національного природного парку Північне Поділля разом з випускниками Плугівського ЗЗСО І-ІІІст. висадили саджанці Picea pungens та Picea abies...