НЕ МОЖУ І НЕ БУДУ МОВЧАТИ!

02.12.2019

НЕ МОЖУ І НЕ БУДУ МОВЧАТИ!

На сайті Міністерства енергетики та захисту довкілля, оприлюднено прес-реліз щодо правових підстав звільнення президента ДП НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського.

«Враховуючи той факт, що правові підстави є нічим іншим, як непідтвердженими звинуваченнями президента «Енергоатому», вони кидають тінь і на трудовий колектив Компанії, фактично звинувачуючи його у не компетентності і зловживаннях. Зважаючи, що низка звинувачень стосуються і моєї сфери діяльності, а я на цьому підприємстві обіймаю посаду уповноваженого з реалізації Антикорупційної програми, мушу відреагувати на прочитане і те, що відбувається навколо керівника Компанії, — зазначає Олег Поліщук. — Не можу і не буду мовчати, коли на моїх очах чиниться несправедливість, від кого б вона не йшла.

Я був на Майдані. В ніч на 19 лютого 2014 року також. Це була найстрашніша і, напевне, переломна ніч Революції Гідності. Ми там ризикували життям і свободою саме за справедливість.

Отож, по-суті звинувачень Міністерства енергетики та захисту довкілля:

1. Щодо неефективного менеджменту.

Зазвичай, ефективність вимірюється виконаннями певних визначених показників. Основним показником «Енергоатому» є план з виробництва електричної енергії. З 2014-го щорічні плани з виробництва електроенергії, встановлені Урядом, перевиконувались і про це варто знати нинішнім урядовцям. В 2014 і 2015 роках саме «Енергоатом» під керівництвом Юрія Недашковського виконував ці плани і рятував осінньо-зимові «провали», які створювалися самими урядовцями. Країна була в теплі і зі світлом. Причому робили це в умовах дикого дефіциту тарифоутворення, що не давало можливості Компанії не лише розвиватись, а й виконувати поточні регламентні роботи. Але колектив «Енергоатому» забезпечував виробництво електроенергії в обсязі понад 55% від всієї енергосистеми.

Щодо події з турбогенератором на ХАЕС, то варто б знати, що президент Компанії не ремонтує, не перевіряє особисто ремонти і їх якість. Це роблять люди, які працюють у системі. Юрій Недашковський систему налагодив. Але сталася подія. Наразі розслідується справа за статтею «Диверсія». Міністерство вже звинувачує Юрія Недашковського у диверсії? Чи, можливо, дочекаємося результатів розслідування?!

Виконання планових показників свідчать — Юрій Недашковський ефективний менеджер.

2. Щодо підозри у розкраданні державних коштів («справа Мартиненка»).

Тут я радію вже з того факту, що у міністерства немає фактів корупції в «Енергоатомі», інакше вони не полізли б за «нафталіном». Повірте, ми працювали і працюємо, щоб корупції було менше. «Справа Мартиненка» — це епізоди 2008–2010 років, понад 10 років минуло. А тепер секрет: мій підрозділ забезпечує взаємодію з правоохоронними органами. Коли порушили цю справу, саме Юрій Недашковський дав мені повноваження в організації повної співпраці з детективами НАБУ. В стислі терміни ми надали необхідні докази, які від нас вимагали і забезпечили повну комунікацію з цієї справи. Як доказ — жодного обшуку НАБУ. Наразі справа у ВАСУ і Юрій Недашковський не сидить на лаві підсудних і звинувачень йому не пред’являли. За що звільняєте?!

3. Щодо безгосподарної діяльності при закупівлях.

Вважаю себе експертом у цій галузі, бо працюю в тендерному комітеті з 2014 року за посадою. І пишаюся цим. Юрій Недашковський сформував один із найкращих ТК в Україні. У 2018 році саме «Енергоатом» отримав винагороду від ProZorro, як найкращий замовник року. Ми перші з держпідприємств перейшли на цю систему публічних електронних закупівель ще коли вона була не обов’язкова. І ми перші з державного сектору підтримали цю ідею.

У моєму кабінеті писали окремі статті до Закону України «Про публічні закупівлі». І я цим пишаюся!

Як експерт, інформую тих, хто звільняє Юрія Недашковського: такого поняття, як постачальник з негативними репутаційними ризиками, у законодавстві не існує. Існує чітка процедура в законі, яку ми завжди дотримувалися і дотримуємося. А ще закон вимагає від нас ефективно використовувати публічні кошти. І ми це робимо! А якщо і бувають якісь підозри у зловживаннях, все це документується, і матеріали негайно направляються у правоохоронні органи. Конкретику наведу тоді, коли буде конкретне звинувачення, бо наразі це «творчі припущення».

Доречі, відкрию ще один секрет для юристів, які писали прес-реліз. Нерезидентам не заборонено постачати обладнання українського виробництва на українські атомні станції, тому раджу повчити матчастину.

4. Щодо значного збільшення витрат на обслуговування кредитів.

Насправді мало б бути соромно, щоб таке писати. «Енергоатом» змушений брати кредити, щоб забезпечити безпечну експлуатацію атомних блоків, для виконання норм чинного законодавства і забезпечення безпеки суспільства. Бо ДП «Енергоринок» винен «Енергоатому» 12 млрд. грн., а представники держави не вирішують це питання. Ми розраховували на новий конкурентний ринок, але нас загнали в зарегульоване середовище, поклавши на нас, фактично, функцію перехресного субсідуювання, яка за законом мала б бути ліквідована ще до реформи. 90% електроенергії ми продаємо на виконання спецобов’язків. І у Міністерстві про це прекрасно знають.

Звідси і збільшення кредитів, звідси і збільшення витрат на їх обслуговування. До речі, раджу міністерським вивчити динаміку кредитної ставки з 2014 року, дізнаються багато цікавого. У тому числі цим можна пояснити і окремі невиконання фінансових планів. Але ж як їх виконувати в умовах дефіцитного тарифу і створеного державою дискримінаційного середовища для державних підприємств?! Цікаво б отримати майстер-клас, тільки без демагогії.

Про ремонти блоків теж говорити смішно. Ми і зараз при 12 працюючих блоках у постійних обмеженнях! Ми перевиконуємо плани виробництва завжди. У чому претензія?!

Хотілося б звернути увагу на те, що «Енергоатом» — це реальний сектор економіки, один із найскладніших, найнебезпечніших, найрозвинутіших функціонуючих об’єктів. У таких складних системах не буває ідеального функціонування, і головний менеджер відповідає не за безпосередні оперативні речі, а за стратегічний розвиток. Він формує політику. І Юрій Недашковський за ці п’ять років забезпечив найголовніше — стабільну роботу Компанії, імпортозаміщення від РФ, диверсифікацію ядерного палива. Тобто позбавив монопольної залежності від РФ і впровадив інвестпроект з побудови СВЯП (сховища відпрацьованого ядерного палива). Ми перестанемо бути залежними від агресора проти нашої країни — РФ і перестанемо щорічно сплачувати їм майже 250 млн. дол. До речі, цей проект — то американські інвестиції, які прийшли в країну під час війни. Це фантастика, бо під час війни інвестиції не заходять у країну.

Мені повезло працювати з одним із найкращих українських менеджерів. І маю за честь працювати в одному із найпрофесійніших колективів в Україні.

Звертаючись безпосередньо до першого заступника Міністра Віталія Шубіна, хочу зауважити, що все пізнається у порівнянні. Шкода, що ви саме так почали свою діяльність, а не як обіцяв Президент України Володимир Зеленський — прозоро, відкрито і за законом».

#Енергоатом

 

Читайте також:

20.01.2020
Соціальна робота завжди в пріоритеті
Соціальна робота завжди в пріоритеті
Соціальний напрямок роботи, виконання умов Колективного договору ДП «НАЕК «Енергоатом», а також професійний розвиток персоналу станції були і залишаються...
10.01.2020
Почему у Зеленского спешат уничтожить профсоюзы
Почему у Зеленского спешат уничтожить профсоюзы
Как «слуги народа» хотят урезать права профсоюзов...
09.12.2019
Удар по хворих та вагітних
Удар по хворих та вагітних
Трудовий кодекс рухається до Ради, але не прямим, а звивистим шляхом. Хто є автором цього кодексу – достеменно невідомо,...
02.12.2019
НЕ МОЖУ І НЕ БУДУ МОВЧАТИ!
НЕ МОЖУ І НЕ БУДУ МОВЧАТИ!
Враховуючи той факт, що правові підстави є нічим іншим, як непідтвердженими звинуваченнями президента «Енергоатому», вони кидають тінь і на...
останні публікації
24.01.2020
STOP – трудовому рабству!
На сайті Верховної Ради України в розділі "Електронна петиція" 14 січня зареєстровано петицію під назвою: " Прошу не бачити...
24.01.2020
Зустріч українських профлідерів із посадовцями ЄС
У Брюсселі відбувається зустріч делегації українських профспілок із посадовцями EEAS Служби зовнішніх зносин ЄС, генерального директорату з питань зайнятості...
24.01.2020
Досягнення спортсменів з міста-супутника ХАЕС
Спортсмени міста-супутника Хмельницької АЕС заслужено входять до когорти найкращих не лише в Україні, а і успішно виступають на світовій...
23.01.2020
Без Атомпрофспілки атомної галузі не було б
23 січня 1992 року – День утворення Професійної спілки працівників атомної енергетики та промисловості України....
22.01.2020
Україна може опинитися серед країн ізгоїв
У лютому до України прибуде місія МКП-ЄКП на чолі з Генеральним секретарем ЄКП Лукою Вісентіні, який вже повідомив Президента...