Головний напрям діяльності вашої профорганізації?

2022, 20
   

Питання-Відповідь


Поставити питання

Я учасник бойових дій, сирота та з багатодітної сімї. Свого житла не маю. Чи маю я право отримати житло від влади? Руслан В.

1. Питання забезпечення житлом військовослужбовців та членів їхніх родин, включаючи звільнених, регулюється чинним законодавством та зокрема наказом Міністерства оборони України від 31.07.2018 року № 380 «Про затвердження Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями». Кількість військових... Читати відповідь

Я писав заяву на отримання земельної ділянки, сказали, ділянок немає. Що у даній ситуації робити і куди звертатись? Олег А.

Учасники бойових дій та особи прирівняні до них мають право на першочергове відведення у власність або користування земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва (для городництва у користування).  У межах норм безплатної приватизації (передачі) земельні ділянки передаються у власність  у таких розмірах: 1) для ведення садівництва —... Читати відповідь

Я учасник бойових дій. Стою на квартобліку три роки, жодних рухів не відбувається До кого звернутися? Іван Самойленко

Розподіл і надання житлових приміщень належить до компетенції органів місцевого самоврядування та, здійснюється згідно із Житловим кодексом Української РСР і Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, надання їм жилих приміщень в Українській РСР (Постанова від 11 грудня 1984 р. N 470). Оскільки... Читати відповідь

Я Учасник бойових дій, на службі в ЗСУ з 2012 року. Зараз у декреті. Чи є якась допомога з власним житлом? чи може кредити. Олена А.

1. Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» Стаття 12. Забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей жилими приміщеннями. Держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у межах... Читати відповідь

Якщо хлопець і дівчина служать в одній частині, обоє учасники бойових дій, обоє стоять на черзі на отримання житла, після укладання шлюбу вони обоє залишать за собою право отримати житло, чи лише один з подружжя? Ольга Майданчук

1. Згідно з Сімейним кодексом України, сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Після укладання шлюбу подружжя вважається сім'єю. 2. Порядок забезпечення військовослужбовців житловими приміщеннями визначено Інструкцієюз організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх... Читати відповідь

Чи має право на безкоштовну риболовлю учасник бойових дій(учасник АТО)? Петро.

Відповідно до п. 4.1 Правил любительського і спортивного рибальства  та  Інструкції про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання  водних живих   ресурсів  при  здійсненні  любительського  і спортивного рибальства, затверджених Наказом Держкомітету рибного господарства України № 19 від 15.02.99 (з наступними змінами), що зареєстрований у... Читати відповідь

Скажіть будь ласка ми два брати, служимо по контракту, ше є один брат - він працює за кордоном, чи має військова частина право нас двох відправляти в зону АТО? Мати вдома одна пенсіонер. Павло.

      Контракт – це  письмова угода, що укладається між громадянином і державою, від імені якої виступає Міністерство оборони України, для встановлення правових відносин між сторонами під час проходження військової служби; Уклавши контракт військовослужбовець добровільно бере на себе особливі зобов’язання, виконувати накази та розпорядження... Читати відповідь

Если человек ушел в батальон, потом был в госпитале (но не ранение), а потом вернулся. Он будет считаться участником АТО? Какой банк дает кредит участникам боев.Действий? Андрeй С.

     Так буде, але тільки в разі якщо він хоч до госпіталю, хоч після нього, але у визначений період брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції,       Якщо військовослужбовець, був мобілізований, або, уклав контракт, та, наприклад,  весь час займався ремонтом бойової техніки... Читати відповідь

Я живу з дружиною у батьків, дітей поки що немає. Чи є якась допомога при придбанні житла учаснику бойових дій?

Добрий день, Олеже. За роз’ясненнями, щодо виділення державою житла учасникам АТО ( а зараз це  - ООС –«операція об'єднаних сил»), отримання ними пільгового кредиту чи позики на придбання житла, або його будівництво, державної допомоги на ці цілі звертаються до нас дуже часто. Спробую... Читати відповідь

Скажіть, будь ласка, якщо є контузія, учасник бойових дій може отримати житло, якщо так, то як? Саша.

    Учасники бойових дій АТО, що отримали статус учасника бойових дій (УБД), мають право на пільги у відповідності до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».       До пільг у житлово-комунальній сфері відноситься право на  першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують... Читати відповідь
останні публікації
08.12.2022
В НАЕК обговорили проєкт Колдоговору Компанії
7 грудня 2022 року в ДП «НАЕК «Енергоатом» відбулося засідання робочої комісії з підготовки проєкту Колективного договору Компанії на...
07.12.2022
Комбінатівці — найсильніші
Працівники ДП «СхідГЗК» стали переможцями відкритого чемпіонату Жовтих Вод з гирьового спорту та армспорту, присвяченого Дню Збройних Сил України....
06.12.2022
Діти вітають воїнів
Листівки, обереги та чудові малюнки – діти атомників та юні друзі з Іванківського Центру дитячої та юнацької творчості...
06.12.2022
6 грудня – День Збройних сил України
Українська армія – сила і гордість нашої Батьківщини. Українські військові довели, що вони найвідважніші, найдосвідченіші, найпрофесійніші воїни у світі....
06.12.2022
Благословення на подальшу співпрацю
Міжнародний день волонтера голова ППО ДП «НАЕК «Енергоатом» Олексій Лич та голова ППО ВП «Хмельницька АЕС» Михайло Гук...